Київський апеляційний суд залишив під вартою колишнього начальника СБУ у Харківській області

Київський апеляційний суд залишив під вартою колишнього начальника СБУ у Харківській області

Київський апеляційний суд залишив під вартою колишнього начальника СБУ у Харківській області
Романа Дудіна звільнили з посади начальника УСБУ Харківщини. Фото: Associated Press

Київський апеляційний суд залишив під вартою колишнього начальника Управління СБУ у Харківській області Романа Дудіна, якого підозрюють у держзраді.

Про це повідомила пресслужба суду.

"29 вересня колегія суддів розглянула апеляційну скаргу, подану стороною захисту на ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 12 вересня 2022 року, якою застосовано до підозрюваного Д. запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 09 листопада 2022 року включно", — йдеться у повідомленні.

"За результатами апеляційного розгляду ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 12 вересня 2022 року залишено без змін, апеляційну скаргу сторони захисту – без задоволення", — пише апеляційний суд.

Що відомо

  • Дудіна підозрюють у державній зраді та самовільному залишенні місця служби, вчиненому в умовах воєнного стану. 12 вересня Печерський районний суд м. Києва взяв Дудіна під варту.
  • Роман Дудін очолював Управління СБУ у Харківській області з березня 2020 року.
  • У лютому 2022 року, перед вторгненням РФ до України, Дудін був серед тих, хто запевняв, що Харківщина надійно захищена, а УСБУ пильно стежить за ситуацією на кордоні. 24 лютого російські війська захопили північ та схід Харківської області, просуваючись до Харкова.
  • Президент України Володимир Зеленський звільнив Дудіна з посади після поїздки на Харківщину 29 травня. Тоді глава держави сказав, що посадовець "не працював на захист міста з перших днів повномасштабної війни, а думав тільки про себе особисто".
  • У квітні в інтерв'ю сайту "Факти" Дудін розповідав, як викривають підозрюваних у держзраді: "СБУ щодня в тісній взаємодії з прокуратурою знаходить нові факти, затримує людей. Це процес, який не зупиняється ні на хвилину, а з початком війни він активізувався, напевно, в сто разів".
  • Серед останніх інтерв'ю на посаді керівника обласного Управління СБУ Романа Дудіна — коментар для Associated Press про затримання ймовірних колаборантів у регіоні: "Дуже швидкий темп задають наші Збройні сили, ми мусимо їм відповідати, надавати інформацію і працювати так, щоб їм не били у спину".
  • Після звільнення з посади Дудін публікував відео та дописи з критикою голови Харківської ОВА, військових, міського голови та інших посадовців.
На початок