Система екстреного сповіщення населення охоплює 67% абонентів мобільних — ДСНС

Система екстреного сповіщення населення охоплює 67% абонентів мобільних — ДСНС

Система екстреного сповіщення населення охоплює 67% абонентів мобільних — ДСНС
Фото: Pixabay

Тестування екстреного оповіщення Cell Broadcast завершене і зараз система охоплює 67% абонентів мобільних телефонів. Про це на брифінгу повідомив заступник голови ДСНС України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Роман Примуш.

За його словами, з 7 по 23 вересня в Україні під час тестування системи інформування населення про надзвичайні ситуації у кожному регіоні було відправлено 8 сповіщень.

"Така кількість сповіщень пояснюється тим, що ми відправляли їх, виявляли недоліки, а потім тестували, як ці недоліки було усунено", – пояснив Примуш.

Він зазначив, що вже зараз центр сповіщень повністю готовий до роботи. Фахівці також перевірили роботу системи на максимальній потужності, тобто з одночасним відправленням повідомлень по всій країні.

"На початку тестування покриття абонентів становило 41%. Зараз система досягла 67% покриття, що є хорошим показником, враховуючи швидкість налаштування. Також вдалося налаштувати старіші моделі телефонів, щоб вони також могли приймати сигнал екстрених повідомлень", – сказав заступник голови ДСНС.

Наразі спеціалісти працюють над тим, щоб налаштувати операційні системи 2015 – 2018 років.

"Зараз ми працюємо над тим, щоб сповіщення приходили і на кнопкові телефони, бо частина власників таких телефонів ще їх не отримують", – додав Примуш.

За його словами власники зовсім застарілих моделей телефонів, будуть отримувати сповіщення за допомогою вже наявних систем.

Заступник голови ДСНС наголосив, що служба не відстежує місце перебування людини та не збирає її особисті дані.

"Система працює по-іншому, ніж просто смс сповіщення. Ми просто відправляємо сигнал на базову станцію, а базова станція вже відправляє його на телефон", – зазначив він.

Що відомо

23 вересня ДСНС завершило тестування системи сповіщення населення за допомогою мобільних тебефонів. Надалі система інформування Cell Broadcast перейде в дослідну експлуатацію і буде використовуватись для надсилання реальних сигналів про загрози для українців.

Читайте також

ДСНС протестує інформування населення про загрози за допомогою мобільних

Вибір редакції

На початок