"Ризик нових атак — високий". Держспецзв’язку закликало посилити кіберзахист підприємств

"Ризик нових атак — високий". Держспецзв’язку закликало посилити кіберзахист підприємств

"Ризик нових атак — високий". Держспецзв’язку закликало посилити кіберзахист підприємств
Фото: УНІАН

Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA, яка діє при Держспецзв’язку, оприлюднила рекомендації щодо дослідження десятків цільових атак, спрямованих на виведення з ладу інформаційно-комунікаційних систем та порушення конфіденційності інформації, що в них обробляється.

Про це повідомляє Держспецзв’язку у Telegram. Зазначається, що фахівці команди CERT-UA визначили слабкі місця у використанні програмного забезпечення, які є найбільш вразливими для компрометації та можуть призвести до атак "вглиб" комп’ютерної мережі, викрадення паролів привілейованих облікових записів та порушення штатного режиму функціонування елементів інформаційно-комунікаційної системи.

CERT-UA рекомендує керівникам установ провести відповідні безпекові заходи:

  • перевірка доступних із мережі інформаційних систем,
  • перевірка IP-адрес щодо асоційованих вразливостей.

"Дотримання цих рекомендацій критично важливе у період воєнного стану, оскільки кордон безпеки у протистоянні злочинним діям агресора пролягає в кожному комп'ютері, кожному смартфоні та за кожним безпековим контуром підприємства чи організації. Дотримання правил і стандартів є внеском кожного з нас в безпеку країни. А ризик нових атак залишається надзвичайно високим від 14 січня, першої масованої кібератаки на Україну з боку агресора", – зазначив речник Держспецзв’язку Володимир Кондрашов. У Держспецзв’язку нагадують, що відповідальність за забезпечення захисту інформації в системі покладається на власника системи, тому керівникам підприємств, установ і організацій необхідно взяти під особистий контроль питання кіберзахисту.

Читайте також

Чи готовий бізнес до нових кібератак. Прогноз експерта із кібербезпеки

HIMARS і мільярд від США, Зеленський звернувся до мобілізованих росіян. 218-й день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок