Здирництво та порушення медичної етики: породілля скаржиться на пологовий будинок в Одесі

Здирництво та порушення медичної етики: породілля скаржиться на пологовий будинок в Одесі

Ексклюзивно
Здирництво та порушення медичної етики: породілля скаржиться на пологовий будинок в Одесі
Тетяна Вецель з донькою Єсенією. Суспільне Одеса

Породілля Тетяна Вецель скаржиться на Одеський пологовий будинок №2. Жінка стверджує, що під час пологів їй грубили та вимагали гроші за огляд, аналізи й перебування у палаті, що є прямим порушенням законодавства. У ситуації розбиралася знімальна група Суспільного.

Тетяна розповідає: пологи приймали швидко, а лікарка Ірина Єрмілова зустріла породіллю незадоволеною:

"Вона мене оглянула, каже відкриття немає, матка туга. Запитую: чому туга. Може, через те, що я на гормонах була, була у мене загроза. А вона каже: "Ні, який характер, така і матка".

Обурена жінка і медичними послугами: каже, ноги після численних крапельниць стали набрякати, а у її дитини на голівці з'явились невідомі ранки.

"Чоловік перед цим сказав: заплати гроші, щоб вони до тебе нормально ставились. Вона мене оглянула, я подумала, ну дам їй 2 000 гривень, кажу дякую. І йду за дитиною. Вона мене зустрічає в коридорі, і каже: "Що ти собі думаєш, ти що, дівчинка маленька?". Я не зрозуміла, що відбувається, запитую: "Що сталось?" Вона каже: "Скільки ти мені заплатила?". Запитую: "А що не так?". Відповідає: "У тебе татуювання дорожче коштує, аніж життя твоєї доньки".

Перебування у пологовому обійшлись жінці у понад п'ять тисяч гривень, розповідає жінка:

"Зібрали речі, нас перевели в палату на другий поверх, а потім приходять — ви винні гроші за палату. Нас ніхто не попереджав, що палата платна. Може у когось і немає грошей, але я заплатила. 100 гривень за добу".

Чи законно вимагати гроші з породіль у пологовому будинку

Ані плату за аналізи, ані так звану "вдячність" у породіллі в лікарні вимагати права не мали, пояснює юристка Катерина Берендакова:

"За законом пологи у нас безкоштовні, за кожні пологи пологовий будинок отримує 15 тисяч гривень з 2022 року, тобто це фінансується з держбюджету Національною службою здоров'я".

Зневажливе ставлення до породіль може нанести їм значну психологічну шкоду і зветься акушерською агресією, додає юристка:

"Як себе захистити, якщо стосовно вас ви бачите акушерську агресію. Перше — дзвонити на гарячу лінію 16 77 і одразу скаржитися. У всіх у нас є телефони, це легко. Якщо це вихідні дні, коли не працює ні гаряча лінія, ні директора пологового немає на місці, то треба захищати себе сам на сам з акушером. Спокійно, без конфлікту сказати: "Чому ви до мене так відноситеся? Я буду скаржитись". Я впевнена, що після цих слів акушер перестане себе так поводити".

Безкоштовні пологи та супутні послуги повинні надаватись жінкам у тих закладах, котрі уклали договір з національною службою здоров'я України, пояснює тимчасовий директор Південного Міжрегіонального управління НСЗУ Роман Колонтай. Другий пологовий будинок в Одесі входить до переліку таких закладів: "Для того, аби вияснити в чому сталася проблема і чи знає керівник, тому що деякі працівники таких закладів можуть дозволити таке свавілля і далі вже при отриманні підтверджуючих документів, фактів ми будемо притягувати до відповідальності заклад охорони здоров’я".

Тетяна Вецель подала відповідну скаргу, після чого НСЗУ направила звернення до медичної установи для отримання пояснень.

Коментувати ситуацію в пологовому будинку №2 та Департаменті охорони здоров'я Одеської міської ради Суспільному відмовилися.

Читайте також

  • В Одесі студента іноземного вишу не випускають за кордон: в чому проблема
  • В Одесі студентів іноземних вишів не випускають на навчання за кордон. У країні не створили відповідних комісій
  • Моряки зможуть виїхати за кордон: в уряді пояснили, за яких умов

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок