У Польщі не виключать, що НАТО може долучитись до війни в Україні, якщо Росія застосує ядерну зброю

У Польщі не виключать, що НАТО може долучитись до війни в Україні, якщо Росія застосує ядерну зброю

У Польщі не виключать, що НАТО може долучитись до війни в Україні, якщо Росія застосує ядерну зброю
Збігнєв Рау. Джерело: Facebook/Zbigniew Rau

У разі, якщо Кремль наважиться застосувати ядерну зброю у війні проти України, реакція Північноатлантичного альянсу буде швидкою та може включати безпосереднє введення сил НАТО на територію України.

Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау в інтерв'ю радіостанції RMF FM.

"Досі ніхто не розглядав можливості застосування ядерної зброї. У такій ситуації відповідь країн НАТО була б, ймовірно, такою, якою це представив шеф Національної ради безпеки США Джейк Салліван. Це спричинило б неядерну відповідь на території України", — зазначив посадовець.

Міністр підкреслив, що не відкидає безпосереднє введення сил НАТО на територію України.

"Чи мав це на увазі Джейк Салліван? Цього не можна виключати", — сказав Рау.

Раніше сенатор-республіканець від американського штату Південна Кароліна Ліндсі Грем раніше заявив, що у разі застосування Росією ядерної зброї в Україні цю дію слід розцінювати як атаку на НАТО. Він зазначив, що за такого розвитку подій радіація торкнеться всієї Європи.

Що відомо

  • 21 вересня 2022 року під час свого звернення президент РФ Володимир Путін заявив, що країни Заходу влаштували "ядерний шантаж" Росії, відтак при загрозі територіальній цілісності вона готова "використати всі наявні в себе засоби".
  • Президент США Джозеф Байден під час свого виступу в Генасамблеї ООН заявив, що "ядерні погрози на адресу Європи і безрозсудна зневага до обов'язків режиму нерозповсюдження ядерної зброї — це надзвичайно суттєве порушення Статуту ООН". НАТО має дати РФ зрозуміти, що використання ядерної зброї викличе зустрічну відповідь, заявив міністр закордонних справ Литви Габріель Ландсбергіс.
  • Очільник європейської дипломатії Жозеп Боррель в інтерв’ю BBC сказав, що світ не повинен недооцінювати погрози президента Росії Володимира Путіна про готовність до застосування ядерної зброї, які той озвучив під час свого відеозвернення, присвяченого проведенню мобілізації у РФ.
  • Відповідаючи на ядерний шантаж Росії, Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Росії відомо про "тяжкі наслідки", які настануть у разі застосування нею ядерної зброї в Україні.

Читайте також

"Є питання до стану, може бахнути прямо там": Резніков про російську ядерну зброю

Ядерні держави мають представити спільну позицію — Чалий про Радбез ООН та зміни на користь України

Меркель закликала серйозно сприймати ядерні погрози Путіна

Чи використає Росія ядерну зброю. Генерал США оцінив усі ризики

Наслідки ядерних погроз. Які нові санкції проти Росії готують у США

Вибір редакції

На початок