Соборний парк — у власність міста: депутати звернуться до Московського патріархату

Соборний парк — у власність міста: депутати звернуться до Московського патріархату

Соборний парк — у власність міста: депутати звернуться до Московського патріархату
Суспільне Черкаси

Депутати Черкаської міськради звернуться до представників Свято-Михайлівського собору щодо питання передачі паркової зони довкола собору у власність міста. Під час чергової сесії 29 вересня 26 депутатів підтримали це рішення, 8 депутатів не голосували, як і міський голова Черкас.

Про це повідомила власна кореспондентка Суспільного Анна Іщенко із сесійної зали.

Соборний парк у власність міста: депутати підтримали звернення до представників московського патріархату
Зеленим кольором позначена територія, яку хочуть передати у власність міста. Червоною — територія, яка залишиться у власності Московського патріархату. Суспільне Черкаси

Питання передачі землі у власність міста обговорювали під час сесії. Директор комунального підприємства "Дирекція Парків" Геннадій Шевченко пояснив, що на утримання паркової зони треба знайти кошти:

"Слід прийняти виважене рішення. Якщо це серйозне рішення — треба його обґрунтування, хто буде цю землю утримувати".

Цю думку підтримав і міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. За його словами, наразі в місцевому бюджеті немає коштів на утримання та приведення до ладу території.

Надія Івашкова, депутатка від партії "Голос", озвучила позицію земельної комісії:

"Ми її хочемо передати на баланс міста у зв'язку з тим, що є необхідність використання громадою ділянки, розміром 12,056 гектарів. Враховуючи неналежне утримання представниками церкви цієї ділянки, відсутність догляду за насадженнями та наявністю великої кількості аварійних дерев, враховуючи, що ця ділянка використовується черкащанами, як парк відпочинку і в цьому мікрорайоні відсутні інші зони відпочинку. Там 119 дерев в аварійному стані (згідно з висновком екологічної комісії). Більш як 100 дерев вирубали і не посадили наново. Я вважаю, що це питання важливе для громади міста. Цей парк дійсно знаходиться в центрі міста, він нікому не буде заважати, якщо він буде в комунальній власності".

Соборний парк у власність міста: депутати підтримали звернення до представників московського патріархату
Василь Мойсієнко під час обговорення питання щодо паркової зони довкола Свято-Михайлівського собору у Черкасах. Суспільне Черкаси

Василь Мойсієнко, депутат від партії "Слуга народу", підтримав позицію Надії Івашкевич і додав, що позиції настоятеля собору він не знає:

"Громада церкви неспроможна утримувати ту територію, яку йому надали. В такій ситуації, враховуючи розташування цієї території в центрі міста, враховуючи ті проблеми, які є, ми маємо розв'язувати те питання щодо належності цієї землі громаді міста. Я, чесно кажучи, позицію митрополита Феодосія не почув, бо я його ні разу не бачив з 24 лютого на релігійних зібраннях. Він ігнорує зібрання Ради церков".

Віктор Євпак, депутат фракції "Голос" розповів, що у вірян не забирають земельну ділянку поблизу собору, лише паркову зону навколо нього, щоб привести її до ладу:

"Релігійній громаді надали преференцію в розмірі кількох гектарів землі. Маючи великий запит від суспільства, ми, як політичний орган, хочемо забрати цю преференцію, бо чули заяви від релігійних представників московського патріархату, не забираючи їхнє право на віросповідання. Це юридично виважене рішення".

Як пояснив секретар міської ради Черкас Юрій Тренкін, після позитивного рішення релігійної громади, земельну ділянку вилучать, передадуть "Дирекції парків" та використовуватимуть, як зону відпочинку для черкасців.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок