У Швеції після витоку газу в Балтійському морі посилили заходи безпеки на АЕС

У Швеції після витоку газу в Балтійському морі посилили заходи безпеки на АЕС

У Швеції після витоку газу в Балтійському морі посилили заходи безпеки на АЕС
Найбільша АЕС Швеції Ringhals. Фото: Вікіпедія

У Швеції після витоку газу в Балтійському морі посилили заходи безпеки щонайменше на двох найбільших атомних електростанціях країни — "Рінґгальс" і "Форсмарк". Представники третьої найбільшої АЕС країни — "Оскарсгамн" — поки утримуються від коментарів. Про це пише видання Sweden Posts.

Атомні електростанції "Рінґгальс" і "Форсмарк"запровадили те, що вони називають “загостреною увагою”, пише видання.

"Ми погодилися з цим сьогодні через ситуацію в світі і, серед іншого, те, що сталося в районі Балтійського моря", — сказала в середу, 28 вересня, заступниця пресменеджера "Рінґгальс" Карін Свонсон.

За її словами, “підвищена увага” передбачає, зокрема, підвищену пильність і повідомлення про будь-які відхилення.

“Ми не коментуємо, які заходи безпеки ми вживаємо або який захист використовуємо”, — сказала Свонсон.

На третій найбільшій атомній електростанції Швеції в Оскарсгамні не захотіли нічого коментувати, пише видання.

“Ми виконуємо рекомендації влади щодо таких заходів. Ми, звісно, ​​не коментуємо процедури безпеки на наших об’єктах”, – сказав директор із комунікацій компанії Uniper, яка разом із Fortum володіє атомною електростанцією, Роджер Страндал.

Що цьому передувало

Берегова охорона Швеції виявила четвертий витік газу з "Північного потоку" у Балтійському морі. Витік розташований між двома раніше відомими на “Північному потоці-1”, але походить від “Північного потоку-2”. Сейсмологи не виключають, що в цьому районі могла статися ще одна детонація.

Раніше вимірювальні сейсмологічні станції у Швеції та Данії зафіксували потужні підводні вибухи на маршрутах газопроводів "Північний потік" та "Північний потік-2", що, ймовірно, спричинило витік газу. Данське морське відомство встановило заборонену зону в радіусі 5 морських миль від газопроводу. У Німеччині припустили, що йдеться про диверсії, а у російського оператора заявили про "безпрецедентні" руйнування.

Загалом вибухи спричинили пошкодження газопроводу та витоки газу щонайменше у трьох місцях. Перший вибух був зафіксований о 02:03 ночі понеділка, другий – о 19:04 вечора понеділка. При цьому попередження про витік газу надійшли від Морської адміністрації Швеції о 13:52 та 20:41 того ж дня відповідно після того, як кораблі виявили бульбашки на поверхні. Шведський канал SVT отримав координати виміряних вибухів: вони в тому ж районі, де було зафіксовано витік газу.

Оператор газогонів Nord Stream AG заявив, що руйнування відбулися в один день одночасно на трьох нитках морських газопроводів "Північний потік-1" і "Північний потік - 2". В компанії сказали, що пошкодження мають безпрецедентний характер і "терміни відновлення поки оцінити неможливо". За даними Nord Stream AG, тиск у підводному трубопроводі, який містив всередині деяку кількість газу, попри те, що він так і не був введений в експлуатацію, за ніч впав зі 105 до 7 бар.

Читайте також

Слідом за "Північним потоком-2": Швеція повідомила про витоки на газогоні "Північний потік-1"

"Різке падіння тиску": Газ із "Північного потоку-2" просочився у море поблизу Данії

На початок