У чергу на оренду стають за місяць. У Кропивницькому немає вільного житла

У чергу на оренду стають за місяць. У Кропивницькому немає вільного житла

Ексклюзивно
У чергу на оренду стають за місяць. У Кропивницькому немає вільного житла
unsplash.com / Фото ілюстративне

У Кропивницькому в чергу на орендоване житло стають за місяць. На вересень вільних квартир і будинків у місті немає, розповіла директорка агенції нерухомості Катерина Юрченко. Суспільне дізнавалось, скільки коштує оренда.

За інформацією Катерини Юрченко, на одну квартиру в Кропивницькому претендують четверо людей: "Крім високих цін, є зіштовхнулися з тим, що пропозицій небагато. Протягом певного часу ми шукали для переселенців безкоштовні будинки або будинки в селах з недорогою орендою. Хто хотів надати свій будинок, надав. Інших, на жаль, зараз немає, хоча переселенці продовжують їхати".

Агентка з нерухомості сказала, що за пів року вартість орендованого житла зросла на 50-60% і, через попит, не знизилась. З її слів, є випадки, коли вартість оренди збільшили на 100%: "Однокімнатна квартира, яка у грудні 2021 року коштувала, наприклад, 4000 гривень, наразі вартує 6-7 тисяч. Двокімнатна квартира, яка вартувала 5-6 тисяч, нині – 9-10, а то і 11 тисяч. Трикімнатні коштують як двокімнатні, на них трохи збільшився попит, тому що люди їдуть сім’ями – зручно заселятися по дві-три сім’ї у квартири великої площі".

Зниження вартості оренди житла до кінця року Катерина Юрченко не прогнозує .

"Оренда дорівнює середній зарплаті кропивничанина"

Аніта Бачевська переїхала у Кропивницький з Маріуполя. Вибралася у перший день вторгнення Росії в Україну. Спочатку, розповіла, з донькою безкоштовно жили в Ірландії: "Європа – класна, гарна, сита, тепла, але я не вдома. Я тепер скрізь не вдома. Думала їхати у Львів, але там за оренду однокімнатної квартири просять 15-17 тисяч гривень".

Війна розділила її родину та позбавила власного житла. Чоловік лишився захищати Україну, батько – в окупованому Бердянську: "З автоматами приходять і погрожують. Якщо вони не проголосують за приєднання до Росії, то їх з дружиною посадять в тюрму. Він каже, їм нічого не треба, крім їхньої свободи. А свободу він не віддасть, бо він, каже, українець".

У Кропивницькому квартиру жінка шукала через агенцію: "Аналогічна до Львова ситуація. 15-17 тисяч просили за двокімнатну квартиру. Буди за 7-8 тисяч, але в такому стані – лячно було".

Квартиру, в якій нині живуть, знайшли за місяць: "Маленька дитяча кімната, але найтепліша. Уроки донька робить на кухні, бо немає місця для столу. З нами ще живе подруга з Маріуполя. За квартиру платимо середню зарплату кропивнианина (10 тисяч гривень – ред.)".

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок