"Здавайтесь в полон, або боріться на своїх вулицях" — Зеленський звернувся до росіян

"Здавайтесь в полон, або боріться на своїх вулицях" — Зеленський звернувся до росіян

"Здавайтесь в полон, або боріться на своїх вулицях" — Зеленський звернувся до росіян
Genya Savilov, Pool Photo via AP

Президент України Володимир Зеленський звернувся до жителів Російської Федерації. Він закликав росіян рятувати власні життя, "боротись за своє" та "не лізти на нашу землю".

Про це Зеленський заявив під час свого вечірнього звернення. Президент звернувся до жителів РФ російською мовою.

"Я повторюю ще раз... Тем, кто понимает только по-русски. Хотите жить — бегите. Хотите жить — сдавайтесь в плен. Хотите жить — боритесь на своих улицах за свою свободу. У вас и так всё забрали. Или у кого-то из вас есть нефтяные вышки? Есть дворцы? Есть виноградники? А может у вас есть яхты? Или какой-то банк? За что вы вообще боретесь? У вас есть только кредиты, что-то вечером пожрать и теперь мобилизация. Боритесь за своё! Не лезьте на нашу землю, в нашу душу и в нашу культуру", — сказав президент.

Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії. Лише за наступні п'ять днів, як повідомляють ЗМІ із посиланням на джерела у ФСБ, із РФ виїхали понад 260 тисяч чоловіків. І доки в Кремлі планують закривати свої кордони, росіяни штурмують кордони сусідніх держав.

За даними Міністерства внутрішніх справ Грузії, з 17 по 26 вересня до Грузії з РФ виїхали 78 тисяч росіян.

З 21 по 27 вересня близько 98 тисяч російських громадян виїхали до Казахстану, передає "Інтерфакс" із посиланням на комітет міграційної служби МВС республіки.

За даними прикордонної служби Фінляндії, у період з 21 по 26 вересня до країни через кордон через кордон з РФ в'їхали понад 43,5 тисячі осіб.

Уряд Латвії оголосив надзвичайну ситуацію з 28 вересня до 26 грудня в регіонах поблизу з Росією та закрив один з прикордонних переходів.

Що відомо

  • Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії.
  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО". Заклик не торкнеться студентів та військовослужбовців-строковиків, мобілізації підлягають лише громадяни, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. Мобілізація проводиться "насамперед для контролю над звільненими під час "спецоперації" територіями".
  • На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.

Читайте також

Грузія, Казахстан, Фінляндія, Латвія, Норвегія: куди росіяни тікають від мобілізації та що відбувається на кордонах

Вибір редакції

На початок