"Сказав: тепер ми тут нова влада". Якою була реакція української сторони на ультиматум військових РФ у Конотопі

"Сказав: тепер ми тут нова влада". Якою була реакція української сторони на ультиматум військових РФ у Конотопі

Стали відомі обставини зустрічі між українською стороною та представниками російських окупаційних сил за контроль над містом Конотоп, яка відбулась 2 березня. Як усе проходило розповіли заступник міського голови Конотопа та начальник управління обласної військової адміністрації.

За словами заступника Конотопського міського голови Юрія Павлова, вже о 7-ій ранку 24 лютого російські колони стояли під Конотопом і спробували зайти в місто. "Було три зіткнення, умовно кажучи, на підступах до Конотопу, вже при в’їзді до міста і наша 58-ма бригада там зустрічала, дала перший бій. На жаль, одна одиниця, якщо я не помиляюсь, була підбита нашої техніки. Росіян зупинили на певний час, це було близько 16:30 і потім відступили. І другий бій був наш район Воронцова. Дві БМП і вони дали цей другий бій, у якому було знищено вже кілька одиниць техніки російської", - розповідає Юрій Павлов.

"Сказав: тепер ми тут нова влада". Якими були перемовини між української стороною та військовими РФ за Конотоп
Юрій Павлов — заступник Конотопського міського голови. Фото: Суспільне Суми.

Третій бій, за словами Юрія Павлова, стався на виїзді з Конотопа в напрямку Батурина. Обидві наші БМП, які прикривали відхід своєї 58-ої бригади з міста, були підбиті. Більше українських військових у місті не було, але й окупанти боялися заходити.

2 березня, каже заступник міського голови, йому подзвонила мати, і сказала, що до центру міста приїхали росіяни. Він злякався за єдину жінку, яка була в мерії на той час, і поїхав до міськради. "Я повертаюсь до міської ради, бачу тут стоїть БТР + "УАЗ Патріот", я бачу, що збираються люди і зрозумів, що вони в міській раді. Відчиняю двері, сидить Любов Іванівна, і ці двоє — один сидить, один стоїть. Це був, як він тоді сказав: "Комендант цього регіону, мій регіон до Ніжина". Потім було з’ясовано, що це "комендант" Слобожанщини. Георгій Вікторович Гризлов, він так нам представився", - розповів Юрій Павлов.

"Сказав: тепер ми тут нова влада". Якими були перемовини між української стороною та військовими РФ за Конотоп
Російський військовослужбовець Петрунін Г.В. Фото: Сумська обласна прокуратура

Як згодом з’ясується, каже Юрій Павлов, до цього "Гризлов" був комендантом Самарської області і справжнє його прізвище — Петрунін. "Петрунін сказав: тепер ми тут нова влада, ми зацікавлені в співпраці. І на словах, ми зацікавлені у співпраці, міський голова відмовився".

"Сказав: тепер ми тут нова влада". Якими були перемовини між української стороною та військовими РФ за Конотоп
Скріншот відео з Facebook Конотопського міського голови Артема Семеніхіна

Після цього, за словами Юрія Павлова, Петрунін забажав говорити з представником військової адміністрації. Його з’єднали телефоном з начальником управління оборонної роботи Василем Одарченком. "Вони наполягали на тому, що дайте нам можливість зайти в місто, вивісити свої прапори, сфотографуватися. Кажу, про це мова взагалі не йде і Петруніну сказав, що в місті люди всі зі зброєю, ви отримаєте жорсткий опір. На що він сказав: ну тоді ми будемо вибудовувати свої блокпости за межами міста. Коли вони поставили свої блокпости, вони були частково знищені пізніше", - розповів начальник управління обласної військової адміністрації Василь Одарченко.

"Сказав: тепер ми тут нова влада". Якими були перемовини між української стороною та військовими РФ за Конотоп
Василь Одарченко — начальник управління обласної військової адміністрації. Суспільне Суми

Василь Одарченко вважає, що новопризначений росіянами комендант Петрунін блефував. Насправді в нього був зовсім інший наказ. "Вже 2 березня вони зрозуміли, що такою легкою здобиччю Україна не буде, і почалась вже суто військова операція. Тобто, поліцейська операція в містах у них була зірвана. А з урахуванням того, що Росгвардія виконує виключно задачі з зачистки міст, вони не навчені воювати, тобто, вони отримали наказ відійти. Петрунін, мабуть, раніше іще отримав наказ відходити, але може хотів таким чином заробити собі орден чи щось таке", - вважає Василь Одарченко.

Що відомо: За знущання над мешканцями Конотопу підполковнику РФ заочно повідомлено про підозру.

Так того дня конотопчани проводжали делегацію російських переговорників з гаслами "Ганьба!". Після цього міський голова Артем Семеніхін сказав містянам, що росіяни висунули ультиматум. "Вони нам поставили умови зараз: якщо ми починаємо супротив, вони розносять місто артилерією. Якщо "за" - воюємо. Хто за те, щоб воювати? Я за те, щоб воювати".

Вже 29 березня "УАЗ" з, так званим, "комендантом Слобожанщини" підбили українські військові. За інформацією російських ЗМІ, підполковник Георгій Петрунін воював у Чечні і Сирії, а загинув під Конотопом.

Читайте також

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок