Єврокомісія запропонувала новий пакет санкцій проти Росії. Що у нього входить

Єврокомісія запропонувала новий пакет санкцій проти Росії. Що у нього входить

Єврокомісія запропонувала новий пакет санкцій проти Росії. Що у нього входить
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Фото: Getty Images

28 вересня президентка Єврокомісії Урсула Фон дер Ляєн спільно з головою дипломатії ЄС Жозепом Боррелем представила новий пакет санкцій спрямований проти Росії.

Про це йдеться на сторінці глави Єврокомісії у Twitter.

Він міститиме, зокрема, новий список фізичних та юридичних осіб та подальше обмеження торгівлі. Серед ключових моментів, що пропонує новий пакет: заборони на імпорт російської продукції у розмірі 7 мільярдів євро, додаткові заборони на надання європейських послуг, заборона громадянам ЄС входити в керівні органи російських державних компаній.

Крім того, нові санкції запровадять основу для обмеження цін на нафту.

"Деякі країни, що розвиваються все ще потребують постачання російської нафти за низькими цінами. Це обмеження допоможе скоротити доходи Росії і зберегти стабільність світових енергетичних ринків", — наголосила Урсула фон дер Ляєн.

Новий пакет санкцій включає:

 • Додаткові заборони на надання європейських послуг;
 • Заборону громадянам ЄС входити в керівні органи російських державних компаній;
 • Нові заборони на імпорт російської продукції у розмірі 7 мільярдів євро;
 • Правову основу для обмеження цін на нафту;
 • Розширення списку товарів, які не можуть бути експортовані до Китаю, зокрема ключові технології, що необхідні для укріплення військової міці;
 • Можливість розширювати список санкцій проти фізичних та юридичних осіб, якщо вони намагаються обійти уже введені обмеження.

Раніше міністри закордонних справ Європейського Союзу погодили підготовку нових санкцій проти Росії та збільшення обсягів постачання зброї для українських військ у відповідь на мобілізацію в РФ, оголошену 21 вересня російським президентом Володимиром Путіним. 27 міністрів закордонних справ країн ЄС ухвалили таке рішення під час перебування у Нью-Йорку на щорічних зборах світових лідерів в Організації Об'єднаних Націй.

Що відомо

 • 22 лютого держави-члени Європейського Союзу погодили пакет антиросійських санкцій у зв’язку із визнанням Росією незалежності самопроголошених "ДНР" та "ЛНР". Вони стосувались 351 депутата Державної думи РФ та 27 фізичних і юридичних осіб.
 • 28 лютого Євросоюз повністю закрив повітряний простір для російських літаків.
 • На початку травня Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, в якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. На тлі цього повідомлення на світових ринках зросли ціни на нафту.
 • 3 червня Рада Євросоюзу офіційно затвердила новий пакет санкцій проти Росії. Обмежувальні заходи введено проти 18 компаній та 65 осіб, які так чи інакше причетні до російської агресії проти України.
 • На початку липня країни "Великої сімки" домовилися обвалити ціни на російську нафту. Створивши таким чином спеціальний механізм, завдяки якому російську нафту не купуватимуть за вищою ціною, ніж це буде прописано в спільному договорі.

Читайте також

Нові санкції та більше зброї для України: ЄС готує відповідь на мобілізацію в Росії

На початок