У Росії заговорили про конфіскацію авто тих, хто виїхав з країни тікаючи від мобілізації

У Росії заговорили про конфіскацію авто тих, хто виїхав з країни тікаючи від мобілізації

У Росії заговорили про конфіскацію авто тих, хто виїхав з країни тікаючи від мобілізації
Спікер Державної Думи Росії В'ячеслав Володін. Фото: Getty Images

Спікер Держдуми В'ячеслав Володін заявив, що в Росії складають списки тих, хто виїхав з країни та запропонував подумати про залишені росіянами автівки на кордонах. Зокрема, він запропонував ці авто забирати та передавати сім'ям учасників так званої "спецоперації".

Слова спікера цитують російські ЗМІ.

"Ось у нас складають списки всіх тих, хто зараз "на виїзд". Ви думаєте, ось вони виїжджають, і ніхто не бачить, хто поїхав, навіщо поїхав. Зараз вже машини кидають. Теж треба подумати. Кому віддати. Можливо сім'ям тих хлопців, які поїхали (брати участь у війні проти України, — ред), це буде правильно", — повідомив Володін.

Член комітету Держдуми з оборони Андрій Гурульов повідомив, що "ніяких списків складати не треба", адже в Росії і так існує єдина база громадян, які перетинають кордон.

"По-перше, списки ніякі складати не треба. Є єдина база осіб, що перетинають кордон РФ. Хто кордон перетнув, у цій єдиній базі відображається", — пояснив він.

Що відомо

  • Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії.
  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО". Заклик не торкнеться студентів та військовослужбовців-строковиків, мобілізації підлягають лише громадяни, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. Мобілізація проводиться "насамперед для контролю над звільненими під час "спецоперації" територіями".
  • На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Також в Росії почалисяпідпали адміністрацій і військкоматів.

Читайте також

“Путін догрався” — віцепрем’єр Татарського уряду в екзилі про мобілізацію

Чи вплине "часткова мобілізація" в Росії на війну в Україні

Мобілізація призведе до ще більшого падіння економіки РФ – Bloomberg

На початок