"Маємо врятувати арену". Президент Федерації хокею України розповів про прогрес і проблеми з евакуацією арен з Донеччини

"Маємо врятувати арену". Президент Федерації хокею України розповів про прогрес і проблеми з евакуацією арен з Донеччини

Ексклюзивно
"Маємо врятувати арену". Президент Федерації хокею України розповів про прогрес і проблеми з евакуацією арен з Донеччини
Федерація хокею України

Георгій Зубко поділився тим, що вже вдалося зробити в Дружківці, та з якими труднощами стикнулися в Краматорську, – для Суспільне Спорт.

З початку повномасштабного вторгнення Росії, згідно з інформацією Міністерства молоді та спорту, на території України було знищено або пошкоджено понад сотню спортивних об'єктів. Зокрема, постраждали щонайменше п'ять ковзанок у Харкові, Сєвєродонецьку, Дружківці та Маріуполі.

Частину арен, зокрема в Донецькій області, наразі намагаються врятувати від повного знищення. Про те, як це роблять у хокеї, в коментарі Суспільне Спорт розповів президент Федерації хокею України Георгій Зубко.

"Коли ми зрозуміли, що арена в МаріуполіMariupol Ice Center знищена майже повністю, то одразу звернулися до керівництва військово-цивільних адміністрацій, – прокоментував ситуацію Зубко. – Зараз ми розглядаємо переміщення арен із Дружківки та Краматорська".

Як повідомив Зубко, з Дружківки, де знаходиться "Альтаїр" – домашня арена клубу "Донбас" після окупації Донецька – за сприяння місцевої Військово-цивільної адміністрації вже було переміщено першу партію обладнання, яку транспортували до Ужгорода. Ще одна "велика частина" наразі "на виїзді". Забрати все планують "упродовж кількох тижнів" – "може, місяця".

"Беремо на себе зобов’язання по логістиці, демонтажу, – пояснив президент ФХУ. – Тепер задача відновити цю арену на новому місці, щоб вона могла приймати дітей і дорослих".

Водночас із переміщенням льодової арени з Краматорська наразі є труднощі, що, за словами Зубка, спричинені проблемами з комунікацією із місцевою владою.

"Із керівництвом Краматорська немає такої комунікації, – зізнався Зубко. – Хочу до них звернутися: ми маємо врятувати арену, яка коштує не один мільйон доларів. Вона точно зараз не приймає дітей. Ми готові обговорювати всі питання, пов’язані з її порятунком. Нам і так їх не вистачає у країні".

"Ми говоримо про обов’язкове повернення арени на місце її первинної дислокації після того, як зрозуміємо, що на тих територіях знову мир, – уточнив очільник федерації. – Хоча я сподіваюся, що, може, у Дружківці ми згодом збудуємо нову класну арену".

Що відомо

  • У новому сезоні чоловічого чемпіонату України з хокею мають зіграти шість клубів. Початок сезону заплановано на 6 жовтня.
  • Національна першість проходитиме в Києві, Кременчуці та Калуші. Зокрема, для проведення матчів у столиці обрано місцевий Палац спорту.
  • Чемпіоном достроково завершеного чемпіонату України 2021/22 було визнано київський "Сокіл".
  • Проте участь у єврокубках "Сокіл" не братиме – натомість на Континентальний кубок заявлений "Кременчук".
Читайте також: У новому сезоні чемпіонату України з хокею зіграють 6 клубів: дата початку турніру та міста проведення матчів
На початок