"Ми підтримували вогонь життя гарячими серцями": "Пташка" з Тернопільщини виклала відео з "Азовсталі"

"Ми підтримували вогонь життя гарячими серцями": "Пташка" з Тернопільщини виклала відео з "Азовсталі"

"Ми підтримували вогонь життя гарячими серцями": "Пташка" з Тернопільщини виклала відео з "Азовсталі"
Фото: Катерина Поліщук

Катерина Поліщук з позивним "Пташка" у соцмережі виклала архівне відео, на якому вона співає на заводі "Азовсталь". Дівчина виконує пісню "Чорнії брови, карії очі".

Під відео Катерина написала: "Врятований залишок архіву підземельного співу. Здається, піввіку тому. В руїні та золі ми підтримували вогонь життя гарячими серцями. Коли було важко – співали. Було страшно - співали. Здавалось кінець – співали. А ще працювали. Цілодобово, самовіддано, беззупинно, безапеляційно. Відчай гнали залізною арматурою, розпач – братерством, втому – силою рідної землі, жаль – вірою в народ України. Там ми боролись Проти, а зараз я боротимусь За. За українських військових, За майбутнє справжніх героїв, За кожного військовополоненого, який повинен повернутись додому. Співаю, доки жива. Жива – доки борюсь. Моя зброя – пісня".

Нагадаємо, дівчина з травня перебувала в російському полоні. Звільнили Катерину з полону 21 вересня. 21-річна Катерина Поліщук вчилась у Тернопільському мистецькому фаховому коледжі. Випустилась з відділення співу у 2020 році. У коледжі її впізнали, коли на початку травня захисник Маріуполя виклав у соцмережі відео, на якому дівчина зі зброєю, у підземеллі "Азовсталі", співає патріотичну пісню.

"Пташка" в "Азовсталі" разом з іншими українськими захисниками
"Пташка" в "Азовсталі" разом з іншими українськими захисниками. Фото: Нік Марк

Після закінчення коледжу дівчина працювала у Києві у мотошколі. Тоді почала волонтерити й пройшла медичні курси. Катерина працювала у військовому госпіталі на Луганщині. З листопада 2021 року вона в складі "Госпітальєрів" була на Донеччині. Надавала медичну допомогу як парамедик військовим і цивільному населенню.

"Пташка" на заводі "Азовсталь" із побратимами
"Пташка" на заводі "Азовсталь" із побратимами. Фото: Нік Марк

21 вересня Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових "Азову", повідомили Суспільному у полку. Обмін відбувся у Чернігівській області, повідомляють кореспонденти Суспільного. Водночас частина звільнених військових зараз в Анкарі, Туреччина.

Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових. З них 108 – бійці "Азову". Також звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії – вони повертаються за посередництва Саудівської Аравії.

Що відомо

Читайте також

На початок