"Пташка" з Тернопільщини записала відеозвернення

"Пташка" з Тернопільщини записала відеозвернення

"Пташка" з Тернопільщини записала відеозвернення
Фото: Служба безпеки України

Катерина Поліщук з позивним "Пташка" записала звернення до українців. Відео вона виклала на своїй сторінці в Інстаграмі. Парамедикиня закликає продовжувати звільняти українських полонених та наші території від російських окупантів.

"Я повернулась, але повернулась я не зовсім, адже частинка мого серця залишилась там, в російському полоні. Адже українські воїни досі знаходяться в цьому пеклі. Тому наше основне завдання – це далі боротись за кожного українського воїна. Зараз зовсім трішки я відновлюся і ми будемо продовжувати боротьбу, звільняти українські землі від цієї мокшанської напасті і звільняти українських військових. Це першочергово, це мій обов’язок і я вважаю, що це обов’язок кожного свідомого громадянина. Боротися, не зупинятися і бути сильними", – розповіла Катерина Поліщук.

"Пташка" з Тернопільщини записала відеозвернення
Катерина Поліщук. Фото: ВРУ

Нагадаємо, дівчина з травня перебувала в російському полоні. Звільнили Катерину з полону 21 вересня. 21-річна Катерина Поліщук вчилась у Тернопільському мистецькому фаховому коледжі. Випустилась з відділення співу у 2020 році. У коледжі її впізнали, коли на початку травня захисник Маріуполя виклав у соцмережі відео, на якому дівчина зі зброєю, у підземеллі "Азовсталі", співає патріотичну пісню.

Після закінчення коледжу дівчина працювала в Києві у мотошколі. Тоді почала волонтерити й пройшла медичні курси. Катерина працювала у військовому госпіталі на Луганщині. З листопада 2021 року вона в складі "Госпітальєрів" була на Донеччині. Надавала медичну допомогу як парамедик військовим і цивільному населенню.

21 вересня Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових "Азову", повідомили Суспільному у полку. Обмін відбувся у Чернігівській області, повідомляють кореспонденти Суспільного. Водночас частина звільнених військових зараз в Анкарі, Туреччина.

Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових. З них 108 – бійці "Азову". Також звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії – вони повертаються за посередництва Саудівської Аравії.

Що відомо

  • "Пташка" з "Азовсталі" жива: перше за чотири місяці інтерв'ю з військовополоненою
  • Мати "Пташки" з Тернопільщини прокоментувала звільнення доньки

Читайте також

На початок