"Зробили картинку, зняли кіно, а результати схоже вже були готові": херсонці про останній день псевдореферендуму

"Зробили картинку, зняли кіно, а результати схоже вже були готові": херсонці про останній день псевдореферендуму

"Зробили картинку, зняли кіно, а результати схоже вже були готові": херсонці про останній день псевдореферендуму
Фото зі сторінки "Родной Мелитополь" у Facebook

Вранці 27 вересня на Херсонщині відкрились так звані “стаціонарні дільниці для голосування”. Окупаційна влада заявила про високу явку та підтримку населення.

Насправді ж, розповідає херсонка Галина, на вулицях було порожньо, як і у попередні дні так званого “референдуму”.

За словами жінки, кажуть, що ходили по домівках, але до неї не приходили, і від знайомих вона теж такого не чула.

"Загалом у херсонців ніхто нічого не питав, і їх думкою не цікавився. Там зробили собі картинку, зняли кіно, як вони це робили тисячу разів, а результати схоже намалювали ще до початку цього цирку", - каже Галина.

Херсонка Уляна живе в центрі міста, розказує, що в їхньому дворі дві жінки з російськими військовими ходили по квартирах, але не по всіх, а вибірково. Також жінка бачила, як підвозили людей.

"Дві людини та автоматники стояли зі скринькою біля магазинів та ходили по квартирах. В нашому домі не були, були в сусідньому, та у моїх друзів і знайомих, але вони не відкривали двері", - розказує Ульяна.

Перший заступник голови Херсонської ОВА Вадим Гулько говорить, що таких повідомлень з Херсонщини надійшло багато. Окупаційна влада силою та погрозами примушувала людей голосувати.

"Це низькосортна театральна постановка. Її мета - спробувати легітимізувати свої дії і терор, які чинить Росія на зайнятих територіях. Жодна цивілізована країна світу це дійство не визнає і факт проведення цього псевдореферендуму жодним чином не вплине на плани України", - каже посадовець.

На ранок 27 вересня, як заявила окупаційна влада, проголосувало понад 63% жителів області. За словами директора причорноморського центру політичних та соціальних досліджень Олександра Мошнягула, результати псевдореферендуму прогнозовані.

"Сумніву немає, що російська влада оголосить так званий референдум. Що він відбувся з дуже позитивним результатом для Росії. Від цього референдуму можна очікувати політичних наслідків, тобто мобілізації великої чоловічої частини населення. А також соціально - гуманітарні наслідки через уніфікацію і поширення російського законодавства. Це негативно вплине на освіту, на медицину, на соціальний захист", - каже Мошнягул.

Явка, яку вже оголошує окупаційна влада, не дійсна. В області немає такої кількості людей, говорить голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко.

"Впевнений в тому, що відповідь на референдум, це вже справа загальнодержавна, не місцева, і тут немає алгоритму для Херсонської області окремо", - розказав Олександр Самойленко.

Що відомо:

  • З 23 по 27 вересня окупанти проводять псевдореферендум на Херсонщині. Окупаційна влада не була готова до його проведення, але наказ Кремля змусив метушитись.
  • Херсонська міська рада звернулася до херсонців з проханням бути обережними і залишатися вдома під час проведення псевдореферендуму та оприлюднила номери гарячих ліній для звернень громадян у випадку небезпеки.
  • У Каховці представники окупаційної влади обходять домівки та наполегливо пропонують жителям проголосувати, а за "потрібну" позначку в бюлетені дають грошову винагороду.

Читайте також:

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок