На Херсонщині так званий "сільський голова" змушує селян голосувати на псевдореферендумі

На Херсонщині так званий "сільський голова" змушує селян голосувати на псевдореферендумі

На Херсонщині так званий "сільський голова" змушує селян голосувати на псевдореферендумі
Листівка "Жовтої Стрічки" проти псевдореферендуму Фото: Рух "Жовта Стрічка"

Поліція Херсонщини продовжує отримувати повідомлення від місцевих жителів про те, що російські військові під загрозою застосування зброї примушують їх голосувати на псевдореферендумі на користь вступу до РФ.

Про це повідомляє поліція Херсонської області.

Відомо про колаборанта в Дар'ївській громаді з-поміж місцевих жителів.

"Чоловік співпрацює з окупаційною владою та добровільно зайняв посаду т.зв. "сільського голови села Інгулець". Тепер зрадник бере безпосередню участь в організації та проведенні незаконного референдуму", - йдеться у повідомленні поліції.

За зібраними матеріалами відкриті кримінальні провадження за статтею "Порушення законів та звичаїв війни" Кримінального кодексу України.

Що відомо:

  • З 23 по 27 вересня окупанти проводять псевдореферендум на Херсонщині. Окупаційна влада не була готова до його проведення, але наказ Кремля змусив метушитись.
  • Херсонська міська рада звернулася до херсонців з проханням бути обережними і залишатися вдома під час проведення псевдореферендуму та оприлюднила номери гарячих ліній для звернень громадян у випадку небезпеки.
  • Окупаційна влада озвучила цифри явки у перший день на так званих "референдумах" щодо приєднання до Росії тимчасово окупованих територій Донеччини, Луганщини, Херсонщини та Запоріжжя. Заявляється, що у так званій "ДНР" явка склала 23,64%; в "ЛНР" — 21,97%; у Херсонській області — 15,31%; у Запорізькій області — 20,52%.
  • Поліція Херсонської області встановила особи понад 150 колаборантів, які пішли на співпрацю з окупаційною владою та сприяли проведенню на території Херсонської області так званого "референдуму" про вступ до Росії.

Читайте також:

  • 216 день війни: хроніка подій в Херсонській області.
  • Примусова мобілізація: окупаційна влада Херсонщини планує сформувати "добровольчі батальйони".

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Вибір редакції

На початок