Вибух на Валу: суд відмовив військовому у звільненні з-під варти

Вибух на Валу: суд відмовив військовому у звільненні з-під варти

Вибух на Валу: суд відмовив військовому у звільненні з-під варти
ФОТО: Суспільне Чернігів

Військовослужбовцю, підозрюваному у тому, що під час благодійного ярмарку на Валу він передав дитині заряджену РПГ, відмовили у звільнені з-під варти. Таке рішення прийняла колегія суддів Чернігівського апеляційного суду 26 вересня.

Адвокат військовослужбовця Сергій Кутуков подав апеляційну скаргу. Він просив звільнити його підзахисного під особисте зобов’язання. Аргументував адвокат тим, що військовий має на утриманні неповнолітню дитину, його родина залишилася без житла внаслідок російської агресії, а також тим, що він співпрацює зі слідством та не намагався тікати з місця вибуху.

"Донцю як раз інкримінується, що він отримав це РПГ у поза визначений порядок. Але, вибачте, це РПГ Донцю ніхто не надавав", – каже адвокат.
Вибух на Валу: військовому суд відмовив у звільненні з-під варти
Судове засідання. ФОТО: Суспільне Чернігів

Натомість прокурор просив лишити військовослужбовця під вартою. Порадившись, колегія суддів у задоволенні клопотання адвоката відмовила.

Зокрема, Сергій Кутуков повідомив, що й надалі домагатиметься звільнення військового з-під варти.

"Мене більше на сьогоднішній день турбує питання того, що якась людина, і це явно не військовий, принесла на масовий захід споряджений боєприпас. Не для того, щоб показати, яким він має бути спорядженим, під час війни. Це питання чомусь слідство не з’ясовує", – додає Кутуков.
Вибух на Валу: військовому суд відмовив у звільненні з-під варти
Адвокат Сергій Кутуков. ФОТО: Суспільне Чернігів

Нагадаємо, що внаслідок детонування одного з боєприпасів, який трапився 3 вересня на Валу у Чернігові під час благодійного ярмарку, травмувалися восьмеро дітей (віком від 2 до 12 років), шестеро дорослих цивільних та один військовий. Того ж дня затримали командира підрозділу та військовослужбовця за підозрою у причетності до вибуху.

6 вересня рішенням Деснянського районного суду чоловіка та командира підрозділу взяли під варту на два місяці.

Справу розслідує ДБР за процесуального керівництва спеціалізованої військової прокуратури. Чоловікам інкримінують порушення правил поводження зі зброєю, що спричинило травмування кількох людей, санкція статті передбачає ув’язнення строком до 10 років.

Детальніше у відео:

Читайте також:

Чернігівщина отримала 14 тисяч доз вакцини Pfizer

На початок