Тиск на людей, погрози і викрадення за відмову голосувати. "Жодна країна світу не визнає такого дійства" - голова ОВА

Тиск на людей, погрози і викрадення за відмову голосувати. "Жодна країна світу не визнає такого дійства" - голова ОВА

Тиск на людей, погрози і викрадення за відмову голосувати. "Жодна країна світу не визнає такого дійства" - голова ОВА
Фото: Жовта стрічка/Telegram

"Референдум" на Херсонщині це низькосортна постановка. Її мета - спробувати легітимізувати свої дії та терор, які чинять росіяни на зайнятих територіях. Жодна цивілізована країна світу такого дійства не визнає. Про це в ефірі загальнонаціонального марафону заявив голова Херсонської ОВА Ярослав Янушевич.

"Сам факт проведення цього псевдоволевиявлення ніяк не вплине на плани України. Ми продовжимо методично нищити ворога, звільняючи наші землі. Ми будемо звільняти наших людей, яких ворог фактично тримає у заручниках", - говорить Янушевич.

Протягом останніх днів до обласної влади прийшло багато звернень від херсонців про те, який тиск чинять окупанти на людей. Зі зброєю в руках ходять по домівках, ловлять людей на вулицях, силою та погрозами примушують їх голосувати. Багатьом з тих, хто проти або відмовляється голосувати, заявляють, що у них є 24 години, щоб виїхати. Херсонцям, які взяли російські паспорти та тим, хто проголосував “за” вже вручають повістки про мобілізацію.

Голова ОВА повідомляє, що всі, хто допомагав в організації цих псевдореферендумів, будуть притягатися за статтею 112 Кримінального кодексу. Що стосується громадян, яких втягують в це дійство, то прохання, щоб вони берегли себе, не наражалися на небезпеку, відмовляючись брати участь, або ж голосували проти.

Що стосується організаторів псевдореферендуму, то українців там незначна кількість, всіма даними володіють українські правоохоронні органи, і всі вони будуть притягнуті до кримінальної відповідальності.

Що відомо:

  • З 23 по 27 вересня окупанти проводять псевдореферендум на Херсонщині. Окупаційна влада не була готова до його проведення, але наказ Кремля змусив метушитись.
  • Херсонська міська рада звернулася до херсонців з проханням бути обережними і залишатися вдома під час проведення псевдореферендуму та оприлюднила номери гарячих ліній для звернень громадян у випадку небезпеки.
  • Окупаційна влада озвучила цифри явки у перший день на так званих "референдумах" щодо приєднання до Росії тимчасово окупованих територій Донеччини, Луганщини, Херсонщини та Запоріжжя. Заявляється, що у так званій "ДНР" явка склала 23,64%; в "ЛНР" — 21,97%; у Херсонській області — 15,31%; у Запорізькій області — 20,52%.
  • Поліція Херсонської області встановила особи понад 150 колаборантів, які пішли на співпрацю з окупаційною владою та сприяли проведенню на території Херсонської області так званого "референдуму" про вступ до Росії.

Читайте також:

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок