У Полтаві збільшили кількість ліжок для лікування хворих із COVID-19: яка ситуація в області

У Полтаві збільшили кількість ліжок для лікування хворих із COVID-19: яка ситуація в області

У Полтаві збільшили кількість ліжок для лікування хворих із COVID-19: яка ситуація в області
фото: надані Г. Гонтовою

Від 26 вересня у Полтаві розгорнули 60 додаткових ліжок для стаціонарного лікування хворих із COVID-19. Рішення ухвалили на засіданні міського штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, розповіла Суспільному начальниця лікувального відділу управління охорони здоров’я Полтавської міськради Антоніна Квачан. Це через те, що захворюваність у громаді збільшилася.

Третя лікарня Полтави – єдиний міський медзаклад, куди нині госпіталізують хворих із коронавірусом. Під час першого етапу, із середини вересня, тут було 75 ліжок для стаціонарного лікування пацієнтів із COVID-19. Від 26 вересня розгорнули додаткові місця.

"В плановому порядку на другому етапі ми розгортаємо ще 60 ліжок і будемо працювати на 135 ліжок. У нас лікарня багатопрофільна, ми приймаємо не тільки чистих ковідних хворих, а й з хірургічною, травматологічною, неврологічною патологіями", – каже директор 3-ї лікарні Полтави Анатолій Рудич.

У Полтаві збільшили кількість ліжок для лікування хворих із COVID-19: яка ситуація в області
Відділення для хворих на коронавірус. фото: надані Г. Гонтовою

Зараз у закладі перебуває майже 70 пацієнтів із коронавірусом. Близько 10 відсотків із них – у реанімації.

"Стан їх середній і тяжкий. Дуже багато пацієнтів із супутньою патологією. Тобто серцево-судина патологія, цукровий діабет. Це ті хворі, які в першу чергу дуже важко переносять вірусну інфекцію. І ми бачимо у них ускладнення. Тобто приєднується дихальна недостатність, приєднується у них вірусна інфекція у вигляді пневмонії", говорить лікарка інфекційного відділення 3-ї лікарні Полтави Олена Гончарова.

Рішення про розгортання додаткових ліжок ухвалили 23 вересня на засіданні міського штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, каже Антоніна Квачан.

"Якщо дивитися динаміку за попередній тиждень, на початок тижня ми мали 65 тисяч 969 всього захворівших. А станом на понеділок (26 вересня – ред.), сьогодні, ми маємо кількість 66 тисяч 520 захворілих", – розповідає начальниця лікувального відділу міського управління охорони здоров’я Антоніна Квачан.

У Полтаві збільшили кількість ліжок для лікування хворих із COVID-19: яка ситуація в області
Третя лікарня Полтави. фото: Суспільне Полтава

"Є стійка тенденція до зростання захворюваності на COVID-19. За цей тиждень, який оце закінчився, було 2 260 випадків. На попередньому тижні було 1 333. Захворюваність зараз зростає таким же чином, як вона зростала і в минулому році. Тобто спостерігається сезонний ріст захворюваності", – каже епідеміолог обласного центру контролю та профілактики хвороб Андрій Байбарза.

В області збільшувати кількість ліжок для лікування пацієнтів із COVID-19 поки не будуть, розповіла Людмила Калініченко.

"На сьогоднішній день по області надають стаціонарну медичну допомогу 31 лікувальний заклад. Це розраховано на 2 164 хворих. Зараз перебуває на стаціонарному лікуванні 355, якщо не помиляюсь, пацієнтів. На даний момент ніяких додаткових ліжок не розгортається", – говорить завідувачка госпітального відділення обласної інфекційної лікарні Людмила Калініченко.

За словами Людмили Калініченко, зробити це можуть, якщо збільшуватиметься кількість хворих із COVID-19, які потребуватимуть стаціонарного лікування.

Що відомо:

  • Востаннє карантинне зонування в Україні Міністерство охорони здоров’я визначило напередодні повномасштабного вторгнення Росії до України – 23 лютого 2022-го року.
  • Уперше карантин через коронавірус в Україні запровадили 12 березня 2020-го.
  • Перший випадок захворювання на коронавірус на Полтавщині виявили у березні 2020-го року.
  • В область вакцину від коронавірусу уперше доставили 24 лютого 2021-го року.

Читайте також:

Понад 2 тисячі випадків захворювання на коронавірус виявили за тиждень на Полтавщині

На початок