У Криворізькому районі під обстрілами російських військ триває посівна кампанія. У Широківській громаді аграрії сіють озимі культури: пшеницю, ячмінь та рапс.
Владислав Баранов розповів Суспільному: щодня аграрії виходять на роботу з ризиком для життя. Лінія оборони українських військових трохи більше ніж 10 кілометрів від поля, де вони працюють, а далі – війська РФ. Чоловік каже: дістати до них можуть й танком.
"Якщо літає безпілотник, то одразу ми всі ховаємось, бо знаємо, що ми всі перебуваємо під прицілом. Хлопці бояться, але працюють", – розказав співробітник агропідприємства Владислав Баранов.
Якщо починається обстріл – роботу призупиняють, розповідає комбайнер Валерій.
"Як відстрілялися, ми знову продовжуємо. Тільки починається обстріл, зразу виїжджаємо з поля і одразу десь в балку чи за посадку ховаємось, щоб і люди, і техніка не постраждали", – каже Валерій.

Тракторист Олександр розповів: працював у полі, коли потрапив під обстріл. Та, каже, додому поїхав лише, коли досіяв зерно.
"Метрів за 150 перша лягла. Почав тікати — позаду ще одна впала. Ну пошабашив, та й поїхав на бригаду. Працювати ж потрібно. Хліб потрібен всім. Ну а хто, як не ми", – розповів Олександр.

У районі вже посіяно більше 15 тисяч гектарів озимини. Також сіють ячмінь та озиму пшеницю.
"98 відсотків всіх орних земель заплановані до посіву озимого ріпаку, озимої пшениці, озимого ячменю. І ці всі заплановані площі будуть посіяні. Чому 98? 2 відсотки, на превеликий жаль, забрудені вибухонебезпечними предметами", – розповів начальник Криворізької районної військової адміністрації Євген Ситниченко.
За словами його словами, надзвичайники не можуть швидко розмінувати території, де лишилися боєприпаси. Тому 2 відсотки полів лишаться не засіяні.
Читайте також
Латають дахи, чекають на компенсацію. Жителі району Кривого Рогу долають наслідки обстрілу
"Вода почала підійматись дуже швидко". Жителі Кривого Рогу розповіли про наслідки ракетних ударів
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро