На Чернігівщині попит на дрова виріс на 20% порівняно з минулим роком. Найдешевший спосіб зробити запаси на опалювальний сезон — це самостійно вивезти дрова з лісу. Та чекати доведеться понад два місяці. Ціна за куб сягає від 220 до 300 гривень. Про це розповів директор ДП "Новгород-Сіверське лісове господарство" Сергій Заєць.
"Ціна по нашій області у нашому підприємстві найнижча. І я вам скажу, що на даний час у нашому підприємстві ціна на дрова паливні для населення – найнижча ціна по Україні. Від 220 до 370 гривень за кубометр".

Головний лісничий Биринського лісництва Григорій Гуща розповів, як визначити дерева, які підуть на дрова.
"При вибірково-санітарних рубках ставиться номер. Ви можете подивитися причину призначення цього дерева. Там буде вказано: або це грибкове дерево, або сухостійне, або пошкоджене шкідниками".

Потім їх нарізають колодами по два метри кожна. Такі дерева люди можуть забирати собі на дрова.
Щоб отримати дрова потрібно записатися в чергу. Чекати доведеться від кількох тижнів до двох місяців. За доставку п’ятьох кубів дров від лісгоспу потрібно заплатити півтори тисячі гривень. Щоб зекономити, люди готові самі їхати до лісу.
Житель Новгорода-Сіверського Олександр Чмир приїхав за дровами власною вантажівкою. На опалювальний сезон йому потрібно привезти ще три машини дров. У порівнянні з минулим роком, тепло у хаті взимку Олександру обійдеться дорожче.
"Було 220 гривень за куб, зараз – 300. Це для населення. За машину виходить півтори тисячі за п’ять кубів. Машина моя. За машину я не плачу, тільки заправляю".

Зокрема, у Коропській громаді дрова можна купити лише в одному підприємстві – СЛП "Агролісгосп". Попит на дрова тут зріс у півтора раза, каже директор підприємства Віктор Мальцев. Своєї черги на дрова тут чекають від двох до трьох місяців.
"Справа у тому, що, можливо, через те, що люди думають, що газу не буде, всі переходять на опалення дровами. І бюджетна сфера – деякі школи перевели опалення на дрова. Ну і всі йдуть, в принципі, до нас, тому що дрова в громаді нема де взяти, окрім як у нас".

Віктор додає, що всіх хто бажає отримати дрова, встигнуть забезпечити.
Детальніше дивіться у сюжеті:
Читайте також:
Під Черніговом завершується підготовка до заселення модульного містечка “Новоселівка-2”