МАГАТЕ розпочало переговори щодо створення зони ядерної безпеки на Запорізькій АЕС

МАГАТЕ розпочало переговори щодо створення зони ядерної безпеки на Запорізькій АЕС

МАГАТЕ розпочало переговори щодо створення зони ядерної безпеки на Запорізькій АЕС
Запорізька атомна електростанція. Фото: УНІАН

Міжнародне агентство з ядерної енергії розпочало переговори щодо створення зони ядерної безпеки на Запорізькій атомній електростанції.

Про це 26 вересня повідомили в НАЕК "Енергоатом" з посиланням на директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі.

Зокрема наразі він проводить зустріч із заступницею держсекретаря США з питань контролю над озброєнням і міжнародної безпеки Бонні Дженкінс.

"У центрі уваги – термінове створення охоронної зони ядерної безпеки на Запорізькій АЕС. Пріоритетом залишається робота із забезпечення безпеки ядерних об’єктів України, і підтримка США високо цінується", – написав він у Twitter.

Раніше Суспільне повідомляло, що Рафаель Гроссі вирушив до штаб-квартири ООН у Нью-Йорку для проведення консультацій щодо створення зони ядерної безпеки та захисту навколо окупованої російськими військами Запорізької АЕС.

Що відомо

  • 31 серпня до Запоріжжя прибула місія МАГАТЕ. До складу місії увійшли експерти з Польщі, Литви, Сербії, Китаю, Франції та інших країн. Представників Британії, США та Росії у ній не було.
  • 1 вересня представники МАГАТЕ прибули до Енергодара на Запорізьку АЕС.
  • 5 вересня 2022 року чотири із шести представників команди інспекції МАГАТЕ завершили роботу на Запорізькій АЕС та покинули майданчик станції. Ще двоє представників місії залишились на ЗАЕС на постійній основі.
  • 6 вересня у Міжнародному агентстві з атомної енергії опублікували звіт за підсумками свого візиту на Запорізьку атомну електростанцію. В ньому фахівці наполягали на негайному створенні охоронної зони ядерної безпеки.

Читайте також: Російські військові вчергове обстріляли ЗАЕС: пошкоджено обладнання зв'язку енергоблока

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

Вибір редакції

На початок