У Франції клуб придбав гравця через три тижні після трансферного вікна завдяки правилу "джокера": що це таке

У Франції клуб придбав гравця через три тижні після трансферного вікна завдяки правилу "джокера": що це таке

У Франції клуб придбав гравця через три тижні після трансферного вікна завдяки правилу "джокера": що це таке
AP

І як клуб ним скористався.

На початку вересня у Франції, як і у більшості інших топчемпіонатах Європи, закінчилося трансферне вікно. У цей період футбольні клуби мають право підписувати інших гравців.

Між трансферними вікнами (з 1 вересня по 1 січня) клуби не мають можливості здійснювати повноцінні переходи: придбати або ж орендувати гравців у інших клубах. Однак у Франції є один виняток з цього правила, яким і скористався футбольний клуб "Нант".

Що сталося?

У четвер, 22 вересня, "Нант" оголосив про придбання захисника Фаб'єна Сантонза, який розпочав сезон у французькому "Меці". Перехід став повноцінним: за футболіста "Нант" заплатив 4 мільйони євро та підписав контракт на п'ять років.

Зареєструвати Сантонза "Нант" зможе вже у вересні. У регламенті чемпіонату Франції вказано, що клуби мають можливість один раз упродовж сезону скористатися правилом "джокера" та підписати гравця поза трансферним вікном.

Попри наявність правила, скористатися ним французькі клуби можуть в обмежений часовий період - перші два місяці після закриття трансферного вікна (1 вересня - 1 листопада чи 1 лютого - 1 квітня). Виняток - правило "медичного джокера", яке передбачає, що футболіст приходить на заміну іншому, що зазнав важкої травми (вибув на термін від трьох місяців) - у такому разі клуби мають право на трансфер у будь-який період сезону.

"Нант" намагався підписати Сантонза ще під час літнього трансферного вікна. Однак після невдачі повернувся до цього питання у вересні, коли за підсумками восьми матчів набрав лише сім очок.

Заявити Сантонза "Нант" зможе лише на внутрішні матчі - чемпіонат та Кубок Франції. На Лігу Європи, де команда виступає, новий гравець не зможе взяти участі.

Що відомо

  • Французькі клуби не вперше використали правило "джокера", щоб підписати гравця. Зокрема, у 2019 році "Марсель" придбав у того-таки "Нанта" півзахисника Валантена Ронж'є за 13 мільйонів євро.
  • Сантонз розпочав сезон у складі "Меца", який виступає у другому дивізіоні чемпіонату Франції, взявши участь у трьох поєдинках.
  • В Україні трансферне вікно закінчилося 22 вересня. Найдорожчим новачком став півзахисник Олександр Зубков, за якого "Шахтар" заплатив 2 мільйони євро.
Читайте також: Топ-10 трансферів клубів УПЛ у сезоні 2022/23: хто очолив список
  • "Нант" після восьми турів йде на 15-му місці у чемпіонаті Франції. Наступний поєдинок команда проведе проти "Монако" у неділю, 2 вересня.
На початок