Працівниця Ізюмського краєзнавчого музею сховала від окупантів Євангеліє 1707 року видання

Працівниця Ізюмського краєзнавчого музею сховала від окупантів Євангеліє 1707 року видання

Працівниця Ізюмського краєзнавчого музею сховала від окупантів Євангеліє 1707 року видання
Напрестольне Євангеліє під час експонування в Ізюмі, 2016 рік. Фото: Обрії Ізюмщини

Напрестольне Євангеліє в срібному з позолотою окладі 1707 року видання, яке є частиною колекції Ізюмського краєзнавчого музею, пережило окупацію РФ.

Євангеліє від російських окупантів сховала працівниця музею, розказав в розмові з Суспільне Харків заступник Ізюмського міського голови Володимир Мацокін.

"У музеї є наукова співробітниця Діна Листопад, вона особисто прийшла в музей під кулями, під час артобстрілів, і сховала Євангеліє, сказала, що ховала так, щоб його ніхто не знайшов. І воно живе! А ми думали, що його вкрали", — сказав Володимир Мацокін.

Музейниця Діна Листопад після того, як сховала трьохсотрічний експонат, змогла евакуюватися з міста Ізюм.

Читайте також: Напрямок — Ізюм: хроніка окупації та боїв за місто

Мацокін каже, Євангеліє неушкоджене. Нині експонати перебувають у сховищі Ізюмського краєзнавчого музею, який взяли під цілодобову охорону військові.

"Будівля музею в поганому стані, є потрапляння у дах, зараз працюємо над тим, щоб законсервувати його. Вся колекція, вся експозиція збереглася, нічого не поцупили, хоча місто пограбоване дуже сильно", — сказав Володимир Мацокін.

Що буде з експонатами надалі, вирішують: "Спеціалісти приїздили до музею 24 вересня, ми отримали консультації".

Що відомо

  • Ізюмський краєзнавчий музей заснував у 1920 році археолог Микола Сібільов. Під час Другої світової війни частина колекції та будівля закладу були знищені. Напрестольне Євангеліє — подарунок Петра Першого Ізюмському Преображенському собору. У музеї до вторгнення РФ в Україну експонувалися предмети середньовіччя, козацької доби, нумізматична колекція, етюди Сергія Васильківського та інших художників тощо.
  • 21 вересня до деокупованих Ізюма та Балаклії приїздив міністр культури Олександр Ткаченко. За його словами, в Ізюмі пошкоджені внаслідок воєнних дій майже всі заклади культури.
  • До переліку пам'яток, які РФ зруйнувала за час повномасштабного вторгнення, внесли будівлю Реального училища 1882 року в Ізюмі. За даними Міністерства культури на 4 вересня, у Харківській області окупанти зруйнували чи пошкодили 108 пам'яток, 88 — у Харкові.

Читайте також

Найбільше злочинів РФ проти культурної спадщини України фіксують на Харківщині — омбудсман

На початок