В місто Ізюм для фіксування воєнних злочинів РФ вирушить команда слідчих, експертів та жандармів із Франції, які працювали у Бучі та Ірпені Київської області.
Про це в ефірі марафону "Єдині новини" 25 вересня розказав генпрокурор Андрій Костін.
"В перший день, коли ми отримали свідчення про масові поховання в районі міста Ізюм, я отримав дзвінок від посла Франції в Україні Етьєна де Понсена, який запропонував ще раз направити слідчих та жандармів та експертів Франції, які вже працювали в Київській області. Ми очікуємо їх прибуття наступного тижня", — повідомив Андрій Костін.
Читайте також: Напрямок — Ізюм: хроніка окупації та боїв за місто
За його словами, експертів Atrocity Crimes Advisory Group — міжнародної консультативної групи, що допомагає з розслідуванням воєнних злочинів РФ в Україні, просять відкрити офіс й у Харкові. Нині вони працюють на Київщині.
"Ми вже провели переговори, щоб вони відкрили представництва в Харкові, Дніпрі, Одесі, щоб бути ближчими до місць подій, де потрібна їхня допомога", — сказав генпрокурор Андрій Костін.
24 вересня Ізюм Харківської області відвідали дипломати понад 20 країн.
Що відомо
- Після повномасштабного вторгнення в Україну російські окупанти масовано обстрілювали Ізюм з артилерії та авіації, допоки не захопили місто повністю у квітні.
- Під час контрнаступу у вересні 2022 року Збройні сили України звільнили місто від загарбників, за участі президента України Володимира Зеленського над містом підняли український прапор.
- На кладовищі у лісі, де облаштували позиції російські війська, знайшли близько 450 могил часів окупації. Жителі Ізюма розповідають про зниклих безвісти, вбитих під обстрілами та закатованих людей.
- Жертв російського вторгнення і Ізюмі може бути більше тисячі, кажуть у міськраді.
- З 447 ексгумованих на кладовищі в Ізюмі, де виявили масове поховання часу російської окупації, знайшли 22 військовослужбовців. Тіло бійця, якого дружина упізнала за синьо-жовтим браслетом і татуюваннями, передали рідним для поховання.
Читайте також
"Уявіть місто завалене трупами": розповідь ритуальника, який ховав людей в Ізюмському лісі