Догляд вдома. На Кіровоградщині Товариство Червоного Хреста опікується сотнею людей

Догляд вдома. На Кіровоградщині Товариство Червоного Хреста опікується сотнею людей

Догляд вдома. На Кіровоградщині Товариство Червоного Хреста опікується сотнею людей
Суспільне Кропивницький

Купують продукти й ліки, прибирають у квартирі, платять за комунальні послуги і підтримують добрим словом – так соціальні працівники Товариства Червоного Хреста допомагають своїм підопічним. З липня у Кіровоградській області реалізовують проєкт "Догляд вдома". Під опіку взяли сотню людей. Суспільне дізнавалось, кому саме допомагають.

Про проєкт

За інформацією регіональної координаторки проєкту Товариства Червоного Хреста "Догляд вдома" Світлани Бондарчук, до реалізації проєкту в Кіровоградській області задіяли 20 соціальних працівників: "Намагались максимально розширити регіональну географію: це Благовіщенське, Голованівськ, Мала Виска, Знам’янка, Онуфріївка, Олександрівка, Липняжка, Петрове".

Допомогу надають безкоштовно людям трьох категорій, сказала Світлана Бондарчук: "Людям, які взагалі не рухаються, лежать постійно, друга категорія – які переміщуються за допомогою милиць чи інвалідного візка в межах квартири, третя категорія – які не можуть піти далеко скупитися".

Запит, зі слів регіональної координаторки, перевищує можливості організації: "Тому що один соціальний працівник може взяти під опіку від одного до, максимум, дев’яти людей. З’явилось дуже багато переселенців, у багатьох літніх людей діти пішли на війну".

Взяти під опіку можуть ще 90 людей.

Соціальна працівниця-переселенка

Лариса Сорока переїхала у Кропивницький з міста Соледар Донецької області. Влаштувалась на роботу в Товариство Червоного Хреста. Її обов’язки, розповіла – допомагати людям з інвалідністю та пенсіонерам: "Кому скупитись, кому потрібні ліки, кому допомогти в особистій гігієні. Іноді доводиться вирішувати соціальні питання і оплатити, наприклад, комунальні послуги".

Жінка має п’ять підопічних, їх називає "мої дівчатка": "Коли ми приїхали у Кропивницький, відгукнулись багато людей на наше горе. Тому мені дуже хотілось, щоб моя робота приносила користь. Вдома працювала вихователькою у дитячому садку. В мене такий контраст – від одно-трирічних дітей до моїх дівчаток поважного віку. Їхні щирі усмішки, побажання надають сил та енергії триматися".

До підопічних приходить двічі-тричі на тиждень. Одна з них – 79-річна кропивничанка Любов Прудка. Її доньки живуть за кордоном. Розповіла, що рідних у місті не має: "Їсти я сама готую, прибирати мені допомагают. А якщо десь скуплятись, то це Лариса Михайлівна, спасибі їй. І скупляється, і сміття виносить, і по дому допомагає, і в аптеку, і на пошту – скрізь допомагає".

Та найголовніше, сказала пенсіонерка, це спілкування та підтримка.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок