"Навіть не вірили, що ми треті". Український веслувальник Ігор Хмара - про здобуття історичної медалі на ЧС-2022

Ексклюзивно
World Rowing

Тандем Хмари та Станіслава Ковальова виграв "бронзу" в легких парних двійках.

На чемпіонаті світу-2022 з академічного веслування пройшов другий день фіналів. За його підсумками збірна України поповнила свій медальний доробок ще двома нагородами.

Вже четверту медаль, цього разу золоту, "синьо-жовтим" принесли паравеслувальники - змішаний тандем Світлани Богуславської та Ярослава Коюди. Для України їхне "золото" стало першим на змаганнях у чеському Рачіце.

Натомість в академічному веслуванні першою медаллю України стала історична "бронза" Станіслава Ковальова та Ігоря Хмари. Завдяки їхньому третьому місцю в змаганнях на легких парних двійках Україна вперше піднялася на п'єдестал в даній дисципліні, де на рівні чемпіонатів світу не проходила далі четвертого за значимістю фіналу "D".

Першими двома сходинками тандем Корольова-Хмари поступився тільки екіпажам з Ірландії та Італії, що здобули золоту та бронзову медалі минулих літніх Олімпійських ігор у Токіо. Італійцям П'єтро Руті та Стефано Оппо українці сьогодні програли менше за пів секунди.

В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт Ігор Хмара поділився своїми враженнями від "бронзового" старту, співпраці зі Станіславом Корольовим та планами на прийдешнє майбутнє.

Що сказав Ігор Хмара

• Про підготоку до фіналу ЧС-2022

"Після чемпіонату Європи ми дуже багато працювали. Можна сказати, що у нас не було жодного вихідного, і ми були у собі впевнені. Наші показники на режимних тренуваннях були чудові, і вони дозволяли боротися за призові місця. Але у порівнянні з минулим, позаминулим роками ми не знали, як зараз дійдемо. Тоді ми боролися за вихід до півфіналу, але далі не проходили.

Проте зараз з кожною гонкою просто додавали. І була впевненість: щоранку, прокидаючись, ми мали сили, і було зрозуміло, що можемо боротися. А як вийшли на розминку, за 50 хвилин до старту, то були просто впевнені в собі, своїх силах. З напарником робили все, що напрацювали, а там по дистанції вже розберемося".
  • Про здобуття "бронзи" у Рачіце

"Перша половина дистанції просто пролетіла, наче її не було. Ми навіть не помітили. А потім я дивлюся - їдемо у топ-3. Але на останніх 100 метрах накрило так, сил вже не було, і боролися за друге місце, але [фінішували] треті. Проте це чудово. Ми фінішували - навіть не вірили, що ми треті. Просто вийшли на п'єдестал - я досі не усвідомлював, що ми треті на чемпіонаті світу. Програли дві секунди олімпійських чемпіонам. Але думаю, що трішки відпочинемо - і треба ще більше працювати. І будемо працювати, щоб далі було ще краще.

Чи можна перемагати ірландців та італійців? До сьогоднішньої гонки я думав, що ірландці просто недосяжні. Вони - олімпійські чемпіони, рекордсмени світу. Знаємо, скільки вони працювали та зробили, а робили вони дуже багато. Думали, що вони поїдуть - і ніхто їх не дістане. Але ми в двох секундах, й італійці з нами... Ми у чвертьфіналі виграли 0.02 секунди в італійців. Сьогодні також по дистанції ми їхали навіть перед ними, але на фініші не вистачило сил, і вони нас випередили на пів номера.

І я скажу, що ми вийшли на нагородження, у нас брали інтерв'ю іноземні канали, і що ірландці, що італійці були здивовані, як ми з напарником виступили. Можна сказати, що з минулого року кожен старт на міжнародних змаганнях - це фінал. Але якось виходило так, що ми шості, шості - завжди шості, і ближче у нас не виходило [фінішувати]: то втома, то до човна не звикли. А сьогодні бачив, що ми не будемо шостими, і коли побачили на останніх 500 м потрапляємо у топ-3, то з'явилися сили, але на фініші їх вже не залишилося.

Хотів би розділити [цю медаль] зі своєю дружиною, яка перебуває у Києві, і вже 9 місяців [її] не бачив. Сумую за нею. Вона підтримує, допомагає. Коли у мене немає настрою - прийшов після тренування засмучений та втомлений, - вона завжди підбадьорює. І, якщо чесно, вона більше вірила, що медаль можливо взяти. Перед чемпіонатом світу казала, що у нас буде медаль, і сьогодні першим, кому я подзвонив - саме їй, дякую за підтримку".

• Про роботу зі Станіславом Ковальовим
"Наш тандем склався. Учора було ввечері тренування, день перерви, але ввечері тренування. І якось так - нам потрібно тримати вагу, у нас можна перекрити 2.5 кг, і я трішки його перекриваю. Учора, мабуть, була така напруга, ми вийшли на тренування, 12 км. І на другому колі, коли проїхали 8 км, ми з ним навіть посварилися. Потім їхали у тиші, бо посварилися. Таке було на Олімпіаді, коли напруження, вже сам втомився, відчуваєш, що фінальна гонка буде відповідальною. І всі ці емоції, треба було вагу тримати, втома - учора ми зірвалися. Трішки посварилися, але вийшли з тренування. Розуміємо, що просто так вийшли".
  • Про подальші плани

"Увесь сезон виступали на орендованому човні. Потім підійшли, подякували [від німецької фірми човнів Empacher]. А потім сказали, що якщо нам потрібен човен, то зараз ми його можемо не віддавати, а взяти та тренуватися на ньому. А вже наступного року, якщо вам потрібно, звертайтесь, ми вам дамо гоночний човен на відбір до Олімпійських ігор. Але зараз ми їдемо додому, у нас є човен, на якому ми можемо тренуватися. Гадаю, буквально два тижні у нас буде активний відпочинок, і далі вже починаємо працювати".

• Усього збірна України представлена на чемпіонаті світу 34 спортсменами. 9 із них виступають у паравеслувальних дисциплінах.
  • До закінчення світової першості 25 вересня організатори планують розіграти 20 комплектів медалей з академічного веслування та 9 комплектів – у паравеслуванні.
  • На минулому чемпіонаті світу 2019 року збірна України посіла 12-ту підсумкову сходинку в медальному заліку з однією золотою медаллю.