У ЄС закликали серйозно ставитись до ядерних погроз Путіна

У ЄС закликали серйозно ставитись до ядерних погроз Путіна

У ЄС закликали серйозно ставитись до ядерних погроз Путіна
Голова європейської дипломатії Жозеп Боррель, фото: AP

Світ не повинен недооцінювати погрози президента Росії Володимира Путіна про готовність до застосування ядерної зброї, які той озвучив під час свого відеозвернення, присвяченого проведенню мобілізації у РФ.

Про це заявив очільник європейської дипломатії Жозеп Боррель в інтерв’ю BBC. За його Борреля, війна в Україні досягла "небезпечного моменту".

"Звичайно, це небезпечний момент, тому що російська армія загнана в кут, а реакція Путіна — загроза застосування ядерної зброї — дуже погана", — сказав Боррель.

Він додав, що за сім місяців після початку російського вторгнення в Україну аналітики погоджуються з тим, що сили президента Путіна відстають. При цьому політик сказав, що необхідно досягти "дипломатичного рішення", яке "збереже суверенітет та територіальну цілісність України".

"Інакше ми можемо закінчити війну, але миру не буде, а буде інша війна", — підкреслив він.

Раніше цього тижня у відеозверненні Путін заявив, що Росія має різні види руйнівної зброї та готова використати всі доступні засоби. При цьому російський президент наголосив, що він не блефує, нагадує видання.

"Коли люди кажуть, що це не блеф, ви повинні сприймати їх серйозно", — сказав Боррель.

У тій самій промові президент РФ оголосив про призов 300 000 росіян, які пройшли обов'язкову військову службу. Це призвело до хвилі протестів та повідомлення про людей, які біжать із країни, щоб уникнути відправки на передову.

Що відомо

  • Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії. У зверненні до росіян він зазначив, що лінія зіткнення в зоні "спеціальної військової операції" перевищує тисячу кілометрів, при цьому союзні сили протистоять "не тільки неонацистським формуванням, а фактично всій військовій машині колективного Заходу", що загрожує існуванню РФ.
  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО". Заклик не торкнеться студентів та військовослужбовців-строковиків, мобілізації підлягають лише громадяни, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. Мобілізація проводиться "насамперед для контролю над звільненими під час "спецоперації" територіями".
  • На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Станом на ранок 22 вересня у РФ затримано 1320 людей з 39 міст. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.
  • За даними ЗМІ, президент Чечні Рамзан Кадиров 22 вересня заявив, що у республіці не буде виконуватися рішення президента РФ Володимира Путіна про часткову мобілізацію, адже в регіоні "план вже перевиконано".

Читайте також

"Референдуми", російська мобілізація, посла Ірану позбавили акредитації. 213-й день війни. Онлайн

До 10 років в’язниці: Путін посилив відповідальність для військових за здачу в полон та дезертирство

На початок