Прокуратура взялась за "Рівнеоблводоканал", на підприємстві бачать "нашіптування"

Прокуратура взялась за "Рівнеоблводоканал", на підприємстві бачать "нашіптування"

Прокуратура взялась за "Рівнеоблводоканал", на підприємстві бачать "нашіптування"

Після аудиторської перевірки на комунальному підприємстві “Рівнеоблводоканал” прокуратура області відкрила кримінальне провадження. Правоохоронці вважають розтратою коштів залучення сторонніх спеціалістів, які надавали юридичні інформаційні та консультативні послуги на підприємстві. Так, за версією прокуратури, тривало три роки та потягнуло витрати у 3 мільйони гривень.

Про що повідомила прокуратура

Результат перевірки. Матеріали Держаудитслужби в області за результатами перевірки “Рівнеоблводоканалу” опрацьовувала прокуратура області. Там встановили, що службові особи комунального підприємства залучали до надання юридичних, інформаційних та консультативних послуг сторонніх спеціалістів в галузі права. При цьому в штаті юридичного відділу підприємства було до шести працівників.

На що пішли гроші. Сторонні спеціалісти працювали упродовж 2016-2019 років на договірній основі. За цей час вони заробили понад три мільйони гривень. Виконували здебільшого роботу, що в компетенції працівників юридичного відділу комунального підприємства. У цьому прокурори побачили можливе нераціональне використання коштів “Рівнеоблводоканалом” й їх розтрату з використанням службового становища.

Що розслідують. 16 квітня у прокуратурі області за цим фактом відкрили кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України. Мова про розтрату коштів, які перебували у відданні службової особи, вчинена в особливо великих розмірах. Досудове розслідування доручили слідчому управлінню Нацполіції області.

Санкція статті передбачає позбавлення волі від 7 до 12 років з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років.

У водоканалі відповіли й сказали, що обурені

У відповіді “Рівнеоблводоканалу” на інформаційний запит Суспільного йдеться, що підставою для розслідування стали матеріали перевірки Держаудитслужби в області, яка проводилася ще восени минулого року. Втім, інформація про виявленні порушення з’явилася тільки зараз.

“У “Рівнеоблводоканалі” не заперечують, що спеціалісти Держаудитслужби справді мали ряд претензій, які були викладені в акті перевірки. Однак водопостачальне підприємство категорично не згідне із формулюванням про “нецільове використання коштів”.

Згадані компанії, аудитори та юристи були залучені підприємством для надання допомоги по вузькопрофільних спеціальних питаннях. Як-то податковий, бухгалтерський облік, обов’язковий аудит фінансової звітності, взаємовідносини з міжнародними кредитно-фінансовими інституціями. І це не заборонено законом. Щодо штатних юристів, то вони не є достатньо компетентними в таких спеціальних галузях права, аудиту та обліку. Переважно до їх посадових обов’язків входить підготовка та ведення претензійно-позовної та роботи, що пов’язана із договорами”, – йдеться в офіційній відповіді “Рівнеоблводоканалу” за підписом директора Андрія Карауша.

У “Рівнеоблводоканалі” інформують, що кілька років гостро стоїть питання стягнення зі споживачів протермінованої та безнадійної заборгованості за надані послуги. В тому числі і для цього залучають сторонні юридичні компанії, які працюють за рахунок частини фактично сплаченої заборгованості, йдеться у відповіді.

Тому ми категорично не згідні з висновками про неефективне витрачання коштів, про що заявили державні аудитори під час перевірки. Готові надати будь-які пояснення, якщо будуть запити від відповідних уповноважених органів, а не інформаційні вкиди на окремих сайтах, як це було до того, як інформацію оприлюднила прокуратура. До речі, підприємство не отримує жодної копійки бюджетних коштів на свою діяльність. А впродовж останніх чотирьох років, в тому числі і завдяки грамотній юридичні політиці, здійснює прибуткову діяльність, сплачуючи частину прибутку до обласного бюджету.

Не менш прикро від того, що правоохоронні органи, навіть не розібравшись, на підставі анонімних повідомлень та нашіптувань політично заангажованих осіб, наперед дозволяють собі називати злочинцями посадових осіб. Невже у нас скасували презумпцію невинуватості, що закріплена ст. 62 Конституції України? Ніби ще ні, а відтак і особа вважається невинуватою у вчиненні злочину та не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. А ще хотілося б нагадати, що обвинувачення не може ґрунтуватись на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Те, що відбувається зараз, більше схоже на зацікавленість окремих політиків дестабілізувати роботу підприємства. І чхати вони хотіли на те, у яких важких умовах зараз під час карантину доводиться працювати “Рівнеоблводоканалу”, аби рівняни цілодобово були забезпечені водою”, – йдеться у відповіді “Рівнеоблводоканалу” на інформаційний запит.

Авторка: Ольга Татаренко

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди