Нітритів у 5 разів більше за норму: екоінспекція перевірила воду у Пслі за Сумами (ОНОВЛЕНО)

Нітритів у 5 разів більше за норму: екоінспекція перевірила воду у Пслі за Сумами (ОНОВЛЕНО)

Нітритів у 5 разів більше за норму: екоінспекція перевірила воду у Пслі за Сумами (ОНОВЛЕНО) Держекоінспекція в Сумській області

Держекоінспекція отримала результати аналізу проб води, відібраних з річки Псел у Сумах 15 квітня. Вміст небезпечних речовин у воді перевищує норму в кілька разів.

Проби брали у чотирьох різних місцях за течією, починаючи від Харківського мосту. "У кожній із проб за деякими показниками простежується відхилення від гранично допустимих концентрацій (ГДК) для водойм рибогосподарського призначення", - йдеться у повідомленні Держекоінспекції щодо результатів досліджень.

У пробі води в районі Харківського мосту в Сумах виявили:

 • перевищення вмісту заліза - у 2,7 разів за норму,
 • перевищення рівня біологічного споживання кисню (БСК5) - в 1,7 р. за норму.

За 20 м до скиду з міських очисних споруд виявили:

 • перевищення вмісту заліза - в 1,6 р. за норму,
 • перевищення рівня біологічного споживання кисню (БСК5) - у 1,7 р. за норму.

Через 20 м нижче за течією від скиду з очисних споруд виявили:

 • завищений вміст заліза - в 4,7 р. від норми,
 • перевищення рівня біологічного споживання кисню (БСК5) - в 1,5 р.,
 • перевищення вмісту нітритів - майже у 5 разів,
 • перевищення концентрації фосфатів - в 1,3 р.

У пробі води в районі автомобільного мосту у с. Старе Село виявили:

 • завищений вміст заліза - у 3 р.,
 • перевищення норми нітритів - у 3 рази,
 • перевищення норми БСК5 - у 1,8 р.

"Відтак, Інспекцією встановлено невідповідність якості води у р. Псел за окремими показниками, щонайменше, на відрізку від Харківського мосту до Старого Села", - йдеться у висновку Державної екоінспекції.

Про те, що вода річки Псел забруднена в районі очисних споруд, повідомив у фейсбуці 13 квітня користувач Олексій Петров. Він також додав до свого посту відео та фото поверхні води у річці.

На початку квітня "Міськводоканал" повідомляв, що очищення стічних вод здійснюється безперебійно, а міські очисні споруди працюють у штатному режимі.

"У пробі, відібраній у районі скиду міських очисних споруд, встановлено перевищення вмісту нітритів у 5 разів та незнане перевищення фосфатів. Результати води показали, що якість води у Пслі дещо краща, ніж була на початку квітня. Перевищення є, і воно може свідчити про потрапляння до Псла недостатньо очищених стічних вод", - повідомила речниця Держекоінспекції у Сумській області.

Свої аналізи провели і на Міськводоканалі. За словами головного інженера підприємства – нітрити при нормі 30 становлять 31,4. Хлориди перевищують норму на 8 одиниць, фосфатів більше від норми удвічі.

"Ті недоліки, які у нас є, ми вже протягом останніх шести років озвучуємо, виносимо на громадські обговорення, пишемо листи у всі інстанції. Але ніхто із наших не порівнює концентрацію, яка заходить на очисні, і концентрацію яка виходить на очисних. Ми бачимо лабораторні дослідження, вони показують нормальні результати з певними відхиленнями. Коли очисні будувались, такої концентрації, як зараз іде, забруднювачем із міста, не було. Поки наші користувачі, які скидають нам стічні води не будуть доочищувати і скидати, згідно законних правил, тоді суспільство і «Водоканал» безсилі", - сказав головний інженер КП "Міськводоканал" Йосип Тисівський.

За результатами проб скидів, які зробив «Міськводоканал», одним із промислових підприємств у Сумах, хто не очищує воду перед скидом, є хлібозавод «Сумська паляниця». Останні дослідження зробили наприкінці лютого 2020 року. За результатами проби води, кількість фосфатів перевищує норму майже в сім разів, синтетичні поверхнево-активні речовини перевищують норму у 47 разів, жири та масла більше норми майже у 380 разів.

На хлібокомбінаті щодо скидів води у Псел пообіцяли коментар надати 24 квітня.

Що відомо:

 • На початку лютого 2020 року на поверхні води річки Псел в районі Старого села, що під Сумами, з’явилась плівка коричневого кольору.
 • За результатами гідрохімічного аналізу у воді було виявлено, зокрема, високу концентрацію нітритів – у 5,35 раза вищу за допустиму норму. А рівень біологічного споживання кисню (БСК5 - кількість кисню, що витрачається на окислення органічних речовин) - вдвічі перевищувала норму.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди