Понад 10 мільйонів гривень отримали підприємці Тернопільщини

Понад 10 мільйонів гривень отримали підприємці Тернопільщини

Понад 10 мільйонів гривень отримали підприємці Тернопільщини
Суспільне Тернопіль

Понад 10 мільйонів гривень отримали підприємці Тернопільщини за програмою мікрогрантів від держави. Про це розповів директор обласного центру служби зайнятості Василь Олещук.

За його словами, загалом схвалили 44 заявки із поданих 228-ми. Програма дозволяє отримати від 50 до 250 тисяч гривень на створення або розвиток власного бізнесу.

Тернополянка Світлана Наконечна завдяки програмі мікрогрантів відкрила власні курси ораторського мистецтва. Жінка каже, зараз їх відвідують 10 людей. Перше заняття провели 19-го вересня.

"Я орендувала приміщення під подію, це не на постійній основі, я організувала вже перший потік курсу, своїх перших студентів, придбала стіл, крісло, те, що мені потрібно було, фліпчарт і сплатила оренду. Це все, що я з гранту могла реалізувати. Наразі все ніби йде по плану, там на майбутнє плануємо вже докупляти наступні речі, які будуть потрібні. Поки все йде так, як мало б бути", – каже Наконечна.

Понад 10 мільйонів гривень отримали підприємці Тернопільщини
Світлана Наконечна. Фото: Діана Ярошенко/Суспільне Тернопіль

Жінка розповідає, отримала понад 70 тисяч гривень на початок своєї справи. Про витрати вона звітує. Також вкладає і свої гроші. Надалі, оскільки бізнес розвивається, планує шукати адміністратора.

"Почала активніше розвивати соцмережі, бо з грантом активізувала роботу, то наразі в мене дуже багато роботи. І я спочатку думала, чи потрібно мені орендувати зараз приміщення на постійній основі, чи через місяць, то зараз вже настала така критична точка, що я вже шукаю приміщення для постійної основи", – каже Наконечна.

Володимир Кухаренко планує за декілька тижнів відкрити магазин заморожених страв. Чоловік каже, до цього рік працював на такому підприємстві і захотів відкрити власну справу. Дізнався про програму мікрогрантів і подав заявку.

"Це будуть магазини по продажу заморожених напівфабрикатів – вареники, пельмені, млинці, котлети. Донедавна я працював в схожій компанії національного масштабу, але у зв’язку з початком війни, компанія призупинили свою діяльність і я залишився без роботи. Оскільки ця сфера мені досить знайома і цікава, і я бачив в ній потенціал, я вирішив сам зайнятися цією справою", – каже Кухаренко.

Понад 10 мільйонів гривень отримали підприємці Тернопільщини
Володимир Кухаренко. Фото: Діана Ярошенко/Суспільне Тернопіль

Володимир розповідає, планує, що це буде мережа магазинів у Тернопільській області. У кожен магазин чоловік хоче найняти двох працівників. Йому погодили грант у 250 тисяч гривень.

"На що планую витратити? Це, перш за все, закупівля обладнання, морозильні вітрини, меблі, закупівля початкового асортименту товару для заповнення вітрин", "Також буде необхідність і вкласти свої кошти, оскільки буде нобхідне і програмне забезпечення, і касові апарати, інтернет, кондиціонер", – каже Володимир.

На Тернопільщині схвалили 44 заявки на створення або розвиток бізнесу, каже директор обласного центру служби зайнятості Василь Олещук. За його словами, загалом звернулися 228 людей. Переможці мікгрогрантової програми створять 118 нових робочих місць.

"Сама програма розрахована на те, щоби надходили кошти до бюджету. Це йде, як погашення мікрокредиту за рахунок відрахувань до бюджету. Якщо людина працевлаштувала одну чи дві особи, то протягом трьох років ту суму, яку вона взяла, наприклад, 75 тисяч, людина повинна перекрити за рахунок податків", – каже Олещук.

Понад 10 мільйонів гривень отримали підприємці Тернопільщини
Василь Олещук. Фото: Діана Ярошенко/Суспільне Тернопіль

Подати заявку на мікрогрант можна на державному порталі "Дія", розповів Василь Олещук. За його словами, цей проєкт триватиме до кінця року. Ця програма діє в Україні перший рік, на неї Уряд спрямував понад 100 мільйонів гривень.

Читайте також

На початок