Кулеба відповів на статтю Foreign Affairs про "щасливе" життя у Криму

Кулеба відповів на статтю Foreign Affairs про "щасливе" життя у Криму

Кулеба відповів на статтю Foreign Affairs про "щасливе" життя у Криму

Публікація в журналі Foreign Affairs про те, ніби більшість населення Криму почувається щасливо в умовах російської окупації, викликала обурення як в Україні, так і в міжнародному експертному середовищі.

Глава МЗС Дмитро Кулеба у статті в цьому ж виданні пояснив, чому згадана публікація, яка ґрунтується на даних російського опитування, далека від правди.

"Існує кілька фундаментальних проблем щодо опитування населення в часи незаконної окупації. У Криму немає вільного середовища, в якому можна висловити політичні погляди, особливо якщо вони суперечать лінії Кремля", - зазначив міністр.

Мешканці Криму провели більше шести років в умовах запеклої російської телепропаганди, без прямого доступу до альтернативних джерел інформації.

"Наголошувати на уявному щасті одних людей, в той час як інших у Криму викрадають, кидають у в'язниці чи вбивають, навряд чи етично. У Північній Кореї теж є люди, які щиро поділяться своїм щастям, якщо їх запитають. Але чи описують ці настрої реальні порушення прав людини в їхній країні?" - зауважив очільник МЗС.

Міністр нагадав про те, як Росія витісняє "неправильних" кримчан з Криму, зокрема, в контексті недавнього закону, який забороняє неросіянам і іноземцям володіти землею на прикордонних територіях.

"Така дискримінація є лише останнім з грубих порушень Росією українського законодавства та міжнародного гуманітарного права за останні шість років. Судячи з усього, окупований Крим перетворився на чорну діру для прав людини" - зазначає Кулеба.

Міністр збентежений тим, що автори статті називають путінський "референдум" в Криму далеким від ідеалу, а потім приходять до висновку, що більшість кримчан "безперечно вітали приєднання до Росії".

"Я рекомендую поставитися з сумнівом до будь-яких спроб дати свіжий погляд на те, що сталося в Криму в 2014 році. Якщо допустити такого роду ревізіонізм, то Україна втратить шанс відновити свою територіальну цілісність, а міжнародне співтовариство в цілому втратить шанс домогтися справедливості і поваги міжнародного права і прав людини" - вважає Кулеба.

Реагуючи вже на виступ Кулеби Foreign Affairs пишуть: “Ми проводили дослідження громадської думки на спірних пострадянських територіях більше 15 років і надто добре знайомі з політичною чутливістю такої роботи. Ми, звичайно, визнаємо, що обставини анексії Криму відрізнялися від тих, що створили відокремлені території в Абхазії, Нагірному Карабаху та Південній Осетії. Але нашою метою в усіх цих регіонах було оцінити погляди звичайних людей, використовуючи незалежні дослідницькі компанії, які використовують надійні соціально-наукові методи. Результати, як правило, показують, що ставлення громадськості на спірних територіях суттєво відрізняється від переважаючих поглядів у материнських країнах. Наші висновки в Криму відповідають цій схемі. Демократичні суспільства сильніші, коли вони визнають переваги наукових досліджень”.

Що відомо

  • Foreign Affairs – американський журнал та сайт на тему міжнародних відносин та зовнішньої політики США, що видається Радою з питань зовнішніх відносин (Council on Foreign Relations, CFR – авторитетною приватною американською аналітичною організацією).
  • Стаття “До Росії з любов’ю” авторства професорів Джона О’Лофліна, Джерарда Тола та Крістін Бакке вийшла у цьому виданні 3 квітня 2020 року.
  • Європейський союз і США послідовно засуджують заходи окупантів в українському Криму, такі як призов жителів півострова в російські війська або незаконну передачу прав власності на землю.
  • Українська дипломатія неодноразово звертала увагу світової спільноти на триваючі російські репресії проти корінного населення Криму.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди