Придбання котельні Північного промвузла за тисячу гривень: депутати Сумської міськради не зібралися на сесію

Придбання котельні Північного промвузла за тисячу гривень: депутати Сумської міськради не зібралися на сесію

Придбання котельні Північного промвузла за тисячу гривень: депутати Сумської міськради не зібралися на сесію
Фото: Суспільне Суми

Депутати Сумської міськради не зібралися на онлайн сесію, де мали розглянути, зокрема, і питання про придбання котельні Північного промвузла за тисячу гривень. Для засідання не вистачило кворуму, повідомила речниця Сумської міськради Ольга Семениста.

Як йдеться у проєкті рішення, опублікованому на сайті міськради 21 вересня, після придбання котельні, міський Департамент інфраструктури має провести фінансовий аудит підприємства.

Після того, для реєстрації корпоративних прав на товариство — за міською радою, розповів директор департаменту ресурсних платежів Юрій Клименко. Треба, аби зі свого боку АТ "СМНВО-Інжиніринг" надало ряд підтверджуючих документів, серед яких: відсутність будь-яких зобов’язань у ТОВ "КППВ", які пов’язані з придбанням у власність будівель котельні та рухомого майна та надання інформації про фінансовий стан. А також, щоб у міської ради було 100% власності ТОВ "КППВ", "СМНВО-Інжиніринг" має прийняти рішення про виділення в окремий об’єкт 3/100 часток будівель котельні. За словами Юрія Клименка, мова йде про дві свердловини, які "Інжиніринг" залишає за собою, але вони входять у комплекс корпоративних прав, які приймає міська рада.

Швидкість оформлення корпоративних прав на котельню, зазначив Юрій Клименко, залежатиме від надання теперішнім власником всіх необхідних документів. На перемовинах мова йшла про термін у тиждень.

Читайте також: Початок опалювального сезону у Сумах у 2021 році на три тижні затримали у майже 300 багатоповерхівках. Одна з головних причин — борги приватного теплопостачальника за газ і його транспортування. Детальніше — у розслідуванні Суспільного.

Наступна ж дата сесії міськради ще не відома, повідомила речниця міськради Ольга Семениста

У серпні міський голова Олександр Лисенко, коментуючи процес перемовин із АТ "СМНВО-ІНЖИНІРИНГ", сказав, що борги підприємства планують реструктуризувати. Мова йшла про 182 мільйони гривень, які КППВ винна НАК "Нафтогаз".

"326 млн — це те, що вони винні. Їм винні на сьогодні 152 млн — це і мешканці, і Сумська міська рада — різницю в тарифах, і також деякі постачальники. З бюджету кошти ми не плануємо виділяти, тому що це окремий суб’єкт господарювання, який буде здійснювати свою господарську діяльність, і там буде прибуток і коштом цього прибутку ми будемо робити реструктуризацію", — розповів міський голова.

Що відомо

  • Котельня північного промвузла забезпечує тепловою енергією близько 40% населення Сум.
  • Депутати Сумської міськради у січні 2022 року звернулися до Котельні північного промвузла щодо передачі Котельні у власність територіальної громади.
  • 5 листопада 2021 року на позачерговій сесії Сумської міської ради депутати погодились забрати Котельню північного промвузла у комунальну власність.
  • У листопаді 2021 року Сумська міськрада виступила гарантом перед "Сумигаз" за борги Котельні північного промвузла.
  • Котельня північного промвузла жодного разу не сплатила за використання газу протягом опалювального сезону.
  • Депутати збиралися на позачергову сесію Сумської міськради 12 серпня, аби розглянути одне питання – внесення змін до Інвестиційної програми ТОВ "Сумитеплонерго". Зокрема, вирішували, чи варто брати до комунальної власності Котельню Північного промвузла.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

На початок