Сажа, пил, формальдегід. На Кіровоградщині перевірили якість повітря

Сажа, пил, формальдегід. На Кіровоградщині перевірили якість повітря

Сажа, пил, формальдегід. На Кіровоградщині перевірили якість повітря
фото: pixabay

На Кіровоградщині перевірили якість повітря у трьох містах: Кропивницькому, Олександрії та Світловодську. Його влаштували у серпні. В якому місті найзабрудненіше повітря та які від цього наслідки – читайте далі.

Результати дослідження

Працівники обласного управління Держпродспоживслужби проаналізували якість повітря за результатами спостережень обласного центру з гідрометеорології, розповіла речниця управління Держпродспоживслужби Наталія Шевченко.

Перевірили: наскільки багато пилу, діоксиду сірки, діоксиду азоту, оксиду вуглецю, оксиду азоту, сажі, розчинних сульфатів та формальдегіду у повітрі (детальніше про ці речовини читайте нижче).

Досліджували саме ці показники, адже вони найбільше впливають на стан атмосферного повітря, розповіла речниця регіональної служби Наталія Шевченко. Отримали такі результати вмісту повітря:

  • у Кропивницькому збільшився рівень діоксиду сірки, оксиду вуглецю, незначно зменшився діоксиду азоту;
  • в Олександрії збільшився рівень діоксиду сірки, зменшився пилу та сажі;
  • у Світловодську збільшився рівень діоксиду сірки, діоксиду азоту, оксиду азоту та формальдегіду, зменшився пилу, розчинних сульфатів та оксиду вуглецю.

Вміст пилу в повітрі у Кропивницькому перевищував гранично допустиму концентрацію у 1,7 разів, в Олександрії в 1,8 разів, у Світловодську рівень діоксиду азоту перевищував у 1,2 рази, а формальдегіду в 2,3 разів.

Середньомісячні концентрації інших речовин були нижче критичного рівня.

Небезпека забрудненого повітря

Речниця обласного управління Держпродспоживслужби Наталія Шевченко розповіла, як утворюється кожна речовина-забрудник та яку шкоду здоров’ю завдає.

Діоксид сірки – утворюється під час спалювання викопного палива на електростанціях та інших промислових об’єктах. Може подразнювати слизову оболонку носа, горла та легенів, погіршити респіраторні захворювання, особливо астму, ускладнювати серцево-судинні захворювання.

Оксид вуглецю – утворюється автотранспортом та промисловістю. Ця речовина може викликати грипоподібні симптоми (головний біль, запаморочення, дезорієнтація, нудота та втома), біль у грудях у людей з ішемічною хворобою серця.

Діоксид азоту – утворюється внаслідок викидів від автотранспорту, промисловості, газових нагрівачів та газових плит. Він подразнює дихальні шляхи, що може викликати ускладнення астми чи інших хвороб цього органа.

Формальдегід – використовується у виробництві з виготовлення меблів, полімерів та будівельних матеріалів. Найбільша частка його надходить у повітря з відпрацьованими газами автотранспорту. Він може викликати алергію, головні болі, порушення сну, млявість.

Пил може містити частинки хрому, свинцю та інших шкідливих хімічних речовин. Він може подразнювати слизові та дихальні шляхи.

З’єднання сірки та різних оксидів азоту, що викидаються в атмосферу з газами двигунів автомобілів, піддаються хімічним перетворенням, формуючи різні кислоти і солі. Такі речовини повертаються на землю у вигляді "кислотних" дощів.

Читайте також

  • Подорожчали яйця, подешевшали овочі. Як змінились ціни в Кіровоградській області у серпні
  • З 1 жовтня пенсії перерахують понад 150 тисячам жителям Кіровоградщини
  • "Там, де не проїде машина". Житель Кіровоградщини робить бойові мотоцикли
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок