Мобілізація в Росії призведе до зростання недовіри до влади — ISW

Мобілізація в Росії призведе до зростання недовіри до влади — ISW

Мобілізація в Росії призведе до зростання недовіри до влади — ISW
Армія РФ, фото: Слово і Діло

Наміри російської влади провести мобілізацію навряд забезпечить появу в російській армії боєздатних та ефективних військових, однак натомість призведе до зростання недовіри до керівництва країни.

Про це повідомляється у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

"Деспотичний підхід Кремля до часткової мобілізації може успішно задовольнити внутрішню квоту щодо мобілізованого персоналу, але навряд чи призведе до появи ефективних солдатів та викликає значну негативну реакцію всередині країни", — йдеться у повідомленні.

Аналітики зазначають, що влада РФ вже порушила обіцянку мобілізовувати лише тих росіян, які мають досвід військової служби.

"Російська влада під надуманими приводами насильно вербує російських громадян для участі в бойових діях в Україні, порушуючи обіцянку Кремля набирати лише тих, хто має військовий досвід. Російська влада також демонстративно мобілізує персонал (наприклад, протестувальників), який вступить у війну в Україні із жахливим моральним духом", — додають вони.

При цьому підходи, за допомогою яких проводиться мобілізація, ймовірно, посилять внутрішнє невдоволення цими заходами. Водночас вони були б непопулярними, навіть якби здійснювались без жорстких підходів, що спостерігалися в останні 24 години, наголошують в ISW.

"Кремль відкрито не виконує своїх обіцяних умов часткової мобілізації вже у наступні 24 години після своєї заяви від 21 вересня. Російські офіційні особи раніше заявляли, що часткова мобілізація торкнеться лише 300 000 чоловіків і лише тих, хто має попередній військовий досвід", — зазначається в дописі.

Аналітики нагадали, що офіційний представник Кремля Дмитро Пєсков заявив 22 вересня, що практика видачі мобілізаційних повідомлень затриманим протестувальникам нібито не суперечить Закону про мобілізацію від 21 вересня.

"Загроза Пєскова суперечить заяві Кремля у тому, що він утримуватиметься від мобілізації людей, які входять у списки резервістів", — пишуть в інституті.

Зокрема, західні та російські опозиційні ЗМІ повідомляли про випадки, коли російські військові комісари видавали протестувальникам у Москві та Воронежі повістки про призов до армії. Окрім того, російські опозиційні ЗМІ писали про спеціаліста з інформаційних технологій банку, який отримав повідомлення про призов попри те, що ніколи не служив в армії та не відвідував курси військової освіти в університеті.

Також з’являлися повідомлення про мобілізацію студентів у Бурятії не дивлячись на обіцянки міністра оборони РФ Сергій Шойгу про те, що студенти не підлягатимуть призову в армію.

Окрім того, В ISW припускають, що Кремль вдаватиметься до мобілізації етнічних меншин та іммігрантів у непропорційно великих масштабах.

Що відомо

  • Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії. У зверненні до росіян він зазначив, що лінія зіткнення в зоні "спеціальної військової операції" перевищує тисячу кілометрів, при цьому союзні сили протистоять "не тільки неонацистським формуванням, а фактично всій військовій машині колективного Заходу", що загрожує існуванню РФ.
  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО". Заклик не торкнеться студентів та військовослужбовців-строковиків, мобілізації підлягають лише громадяни, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. Мобілізація проводиться "насамперед для контролю над звільненими під час "спецоперації" територіями".
  • На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Станом на ранок 22 вересня у РФ затримано 1320 людей з 39 міст. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.
  • За даними ЗМІ, президент Чечні Рамзан Кадиров 22 вересня заявив, що у республіці не буде виконуватися рішення президента РФ Володимира Путіна про часткову мобілізацію, адже в регіоні "план вже перевиконано".

Читайте також

Чи вплине "часткова мобілізація" в Росії на війну в Україні

"Закон про часткову мобілізацію лише називається частковою, а дозволяє провести будь-яку" — російський журналіст

Часткова мобілізація у РФ: у Думі пояснили, навіщо її запровадили та кому вручатимуть повістки

Вибір редакції

На початок