"Ігор повернувся". Серед 215 звільнених українських військових — "азовець" із Запоріжжя

"Ігор повернувся". Серед 215 звільнених українських військових — "азовець" із Запоріжжя

"Ігор повернувся". Серед 215 звільнених українських військових — "азовець" із Запоріжжя
Фото: Ярини Геращенко

Боєць полку “Азов”, запоріжець Ігор — серед полонених українських військових, яких повернули за обміном. Востаннє чоловік виходив на зв’язок понад чотири місяці тому. Втім, його дівчина Ярина знала, коханий обов'язково повернеться додому. Вона не бачила його понад рік. Нині чоловік на реабілітації, і незабаром пара знову зустрінеться.

Боєць полку “Азов” Ігор та запоріжанка Ярина Геращенко познайомилися, коли були студентами та навчалися в одному університеті, понад одинадцять років тому. Тоді між парою зав’язалися стосунки.

Серед 215 звільнених українських військових — "азовець" із Запоріжжя
Ярина не бачилася з коханим понад рік. Фото: Суспільне Запоріжжя

Доля неодноразово розводила їх і зводила знову, зізнається дівчина. Востаннє кохані бачилися торік у серпні. Побачитися знову мали за кілька тижнів до повномасштабної війни:

“Коли він приїжджав у звільнення, ми хотіли зустрітися, але я захворіла на ковід, це було десь до повномасштабного вторгнення і ми просто не змогли побачитися. Так доля розпорядилася”.

Він ніс службу в Маріуполі, а вона пішла до добровольчого військового формування. Текстові й голосові повідомлення та, за можливості, обмін фотографіями — ось так пара підтримувала зв'язок в перші місяці повномасштабної війни.

Серед 215 звільнених українських військових — "азовець" із Запоріжжя
Боєць полку “Азов”, запоріжець Ігор. Фото: Суспільне Запоріжжя

“Підтримували зв'язок завдяки Starlink. Дякуємо Ілону Маску. Ми намагалися не спілкуватися саме про ситуацію, яка відбувалася у них, я розуміла, що це важко. Спілкувалися на нейтральні теми. Моїм завданням було підтримати його, якомога сильніше відволікти, наскільки це можливо. Бо вони були під постійними обстрілами”.

17 травня Ігор написав Ярині, що вони покидають “Азовсталь”. Зв'язок із коханим був втрачений і з того часу дівчина не отримувала жодного дзвінка або повідомлення:

“Це відчуття невідомості. Ми не знали, куди далі все піде. Червоний Хрест нам не дзвонив, не писав. Ми стільки разів заповнювали анкету. Єдине, що нам підтверджувала патронатна служба полку, що він евакуйований з “Азовсталі”.

Жодного дня Ярина не втрачала надію, що знову побачить Ігора. Після теракту в Оленівці дівчина у рідному Запоріжжі почала влаштовувати акції на підтримку військовополонених з “Азовсталі”:

“Так штовхнуло, що треба було робити ще більше, тобто цього замало, мабуть, тому ще з більшим завзяттям почали організовувати такі заходи”.

Серед 215 звільнених українських військових — "азовець" із Запоріжжя
Виступ Ярини під час акції. Акція на пітримку полонених захисників "Азовсталі". Фото: Суспільне Запоріжжя

Після чотирьох місяців мовчання Ярина врешті дочекалося омріяного повідомлення — частина полонених з “Азовсталі” повернулася додому:

“Дізналася вчора, я якраз повернулася з сектору, на ротацію додому приїхала і мені десь о 20:11 подзвонила його мама. Каже: “Ти чула?”, а я “Що чула?. А вона каже: “Ігор повернувся”. Я не можу передати, я просто замовкла, одразу у мене такий шок”.

Раніше Суспільне повідомляло, що Україна повернула з російського полону 215 українських військових, з них 108 бійців “Азову”. Обмін відбувся у Чернігівській області. Водночас частина звільнених військових зараз в Анкарі, Туреччина. Повний список звільнених з полону українців — тут.

Читайте також: Україна повернула з російського полону 215 українських військових, зокрема, захисників Азовсталі. Що відомо

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок