Звільнені під час обміну 5 британських військових прибули до Лондона

Звільнені під час обміну 5 британських військових прибули до Лондона

Звільнені під час обміну 5 британських військових прибули до Лондона
Громадянин Великої Британії Ейден Еслін, що воював у лавах ЗСУ, зокрема боронив Маріуполь, Фото: Twitter/@cossackgundi

П'ятеро британських військових, які перебували у полоні в "ДНР" і були звільнені під час обміну військовополонених 21 вересня, прибули до лондонського аеропорту Хітроу і вже зустрілися зі своїми родинами. Про це повідомляє The Guardian.

З російського полону вдалося звільнити п'ятьох громадян Британії, а саме Ейдена Есліна, Шона Піннера, Джона Хардінга, Ділана Хілі та Ендрю Хілла.

Прем'єр-міністерка Великої Британії Ліз Трасс повідомила, що п'ятьох британців звільнили після втручання Саудівської Аравії.

Британців, звільнили з російського полону разом із двома американцями, марокканцем, хорватом і шведом, і українськими захисниками Маріуполя.

9 червня суд так званої "Донецької народної республіки" засудив до страти трьох іноземців — громадян Великої Британії Ейдена Есліна та Шона Піннера, а також підданого Королівства Марокко Брагіма Саадуна. Усі вони воювали на боці Збройних сил України, захищали Маріуполь. Вони мають місяць на оскарження рішення "суду".

Що відомо

  • Раніше Оксана Марченко запропонувала обміняти свого чоловіка Віктора Медведчука на британців Ейдена Есліна та Шона Піннера, які, як вона стверджувала, потрапили в полон до військових Росії та формувань самопроголошеної "ДНР".
  • Пізніше Еслін і Піннер з'явилися на російському державному телебаченні та попросили обміняти їх на Медведчука. У британському уряді зазначили, що перебування їхніх громадян в Україні є незаконним і питанням обміну там не займаються.
  • 21 вересня Україна повернула з російського полону захисників Маріуполя, зокрема військових "Азову". Обмін відбувся у Чернігівській області. Водночас частина звільнених військових зараз в Анкарі, Туреччина. Загалом з російського полону звільнили 205 українських військових. З них 108 — бійці "Азову".
  • Також звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії.
  • Самоназваний ватажок "ДНР" Деніс Пушилін повідомив, що внаслідок обміну полоненими з Україною звільнено голову політради "ОПЗЖ" та кума президента РФ Путіна Віктора Медведчука. За словами Пушиліна, всього було звільнено з полону 56 осіб, серед них 55 військовослужбовців. Це 5 осіб із Донбасу, решта 50 — військові РФ.

Читайте також

Україна повернула з російського полону 215 українських військових, зокрема, захисників Азовсталі. Що відомо

Чи вплине "часткова мобілізація" в Росії на війну в Україні

"Росія не зможе виграти ядерну війну" — Столтенберг розкритикував риторику Путіна

Вибір редакції

На початок