Кіровоградщина отримала майже шість тисяч доз вакцин від коронавірусу

Кіровоградщина отримала майже шість тисяч доз вакцин від коронавірусу

Кіровоградщина отримала майже шість тисяч доз вакцин від коронавірусу
Pixabay

Кіровоградщина отримала 5 885 доз вакцин від коронавірусу виробництва Pfizer. Стільки ж очікують протягом місяця, розповіла Суспільному головна санітарна лікарка області Надія Оперчук.

В області для щеплення від коронавірусу є три види вакцин – CoronaVac від Sinovac, вакцина Comirnaty від Pfizer-Biontech , Janssen (Jcovden) від Johnson&Johnson.

19 вересня Міністерство охорони здоров’я дозволило другу бустерну дозу всім охочим та оновило схеми вакцинації від ковіду. Без змін – терміни першого і другого щеплення. Друге роблять з перервою від 14 до 28 днів, в залежності від вакцини.

"Третя вакцинація, тобто перша бустерна доза, – говорить Надія Оперчук, – проводиться через п'ять місяців. Другу бустерну дозу можна робити через чотири місяці після першої".

Нині в області хворіють на коронавірус 887 людей. Переважна кількість людей лікується амбулаторно.

За добу на Кіровоградщині зафіксували 135 випадків коронавірусу. Серед них – 13 дітей і 122 дорослих.

"Якщо порівняти захворюваність минулого тижня з попереднім тижнем, випадків захворювань стало більше на 77%. Майже вполовину зросла і кількість госпіталізацій. На останньому тижні завантаженість ліжок в опорних базах – це ті, які лікують хворих з коронавірусом, становить 10,1 %, попередній тиждень був 6%", – говорить Надія Оперчук.

Тим, хто не щепився від ковіду, головна санітарна лікарка області радить це зробити. Також нагадує про захист масками в місцях скупчення людей, використання дезінфектантів та дотримання соціальної дистанції. "Окрім того, в області циркулює новий штам Омікрону ВА.5. Це штам, який набагато швидше поширюється, інкубаційний період у нього від одного до трьох днів", – говорить лікарка.

Збільшення випадків ковіду в області очікують у середині жовтня.

Вибір редакції

На початок