Якими можуть бути наслідки мобілізації у РФ для ЗСУ. Розповідає генерал Забродський

Якими можуть бути наслідки мобілізації у РФ для ЗСУ. Розповідає генерал Забродський

Якими можуть бути наслідки мобілізації у РФ для ЗСУ. Розповідає генерал Забродський

Застосування на території України будь-якої додаткової кількості поповнених або новосформованих з’єднань дасть командуванню РФ концентрувати сили в обраній точці. Така масованість здатна відсунути на другий план питання мотивації, рівня підготовки та оснащення російських військ.

Про це йдеться у статті першого заступника голови комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки, генерал-лейтенанта Михайла Забродського для Укрінформу.

21 вересня російсько-українська війна отримала нову віху: у РФ оголосили часткову мобілізацію. Як зазначив Забродський, “мобілізаційне” звернення кремлівського вождя мало стати своєрідним звітом про хід подій на території України на фоні загальних панічних повідомлень про контрнаступ ЗСУ.

"Застосування на території України будь-якої додаткової кількості поповнених або новосформованих з’єднань і військових частин дасть російському командуванню розширену можливість застосовувати свій улюблений з принципів військового стратегії Клаузевіца – концентрацію сил в обраній точці", – написав генерал-лейтенант.

За його словами, така масованість здатна відсунути на другий план питання мотивації, рівня підготовки та оснащення російських військ, а "імовірні наслідки цього можуть бути надзвичайно руйнівними для ЗС України". "Здається, продовження ведення війни російським командуванням планується все ж таки за рахунок числа, а не вміння", – зазначив він.

Нещодавні поправки до Кримінального кодексу РФ щодо кримінальної відповідальності за ухилення від призову, дезертирство та за здачу в полон прийняті, оскільки російські резервісти не мають надмірного ентузіазму, вважає Михайло Забродський.

Процедура оповіщення, збору і направлення у військові частини може потребувати щонайменше одного-двох місяців. За умови впровадження мінімально необхідної до підготовки мобілізованих буде потрібен ще як мінімум один місяць. В загально оперативному плані це означає, що на практичні результати мобілізації російське командування може розраховувати не раніше грудня цього року.

Що відомо

  • Президент РФ Володимир Путін 21 вересня підписав указ про проведення часткової мобілізації у Росії. У зверненні до росіян він зазначив, що лінія зіткнення в зоні "спеціальної військової операції" перевищує тисячу кілометрів, при цьому союзні сили протистоять "не тільки неонацистським формуванням, а фактично всій військовій машині колективного Заходу", що загрожує існуванню РФ.
  • Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відправкою в зону "СВО". Заклик не торкнеться студентів та військовослужбовців-строковиків, мобілізації підлягають лише громадяни, які пройшли військову службу та мають військово-облікову спеціальність. Мобілізація проводиться "насамперед для контролю над звільненими під час "спецоперації" територіями".

Читайте також

"Путін хоче втопити Україну в крові, але й у крові власних солдатів" — Зеленський в інтерв'ю Bild

Ядерні погрози, часткова мобілізація в РФ та "референдуми". Що сказав Путін у зверненні

Удари по віддалених цілях та власне виробництво зброї: Залужний розповів, якими будуть цілі ЗСУ у 2023 році

Звільнення захисників Азовсталі, мобілізація в Росії. 211-й день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок