"Категорія однакова, але питання різні": рідні військовополонених зустрілися з Уповноваженою Президента у Вінниці

"Категорія однакова, але питання різні": рідні військовополонених зустрілися з Уповноваженою Президента у Вінниці

"Категорія однакова, але питання різні": рідні військовополонених зустрілися з Уповноваженою Президента у Вінниці
Вінничанка Еліна разом із чоловіком Анатолієм, який наразі у полоні. Фото: Еліна Ткачук

Рідні військовополонених зустрілися з Уповноваженою Президента з питань забезпечення прав захисників України Альоною Вербицькою. Ініціювала зустріч мама 19-річного парамедика з Вінниці Назарія Гринцевича, якого понад 4 місяці тримали в колонії так званої "ДНР". Цієї ночі його і ще 214 захисників Азовсталі — обміняли.

Захід був закритий. Знімати Суспільному заборонили. На зустрічах обговорюють, як відбувається процес розслідування, експертиза ДНК, як родинам полонених, зниклих безвісти чи загиблих захисників налагодити комунікацію зі слідством чи військовими частинами.

"По кожному факту відкривається кримінальне провадження. Здійснюється досудове розслідування. Категорія однакова, але питання різні. Якщо є порушення комунікації — ми їх налагоджуємо. Для людей дуже важлива особиста комунікація. Очі в очі висловити емоції — вони мають на це право. Вони віддали на захист батьківщини найрідніших. Деякі бюрократичні процеси для них не зрозумілі, тому їм треба пояснювати все це. Інформаційний вакуум недобре. Намагаємося налагоджувати комунікацію", — говорить Альона Вербицька.

Читайте також: Вінницьких "азовців" звільнили з російського полону: що відомо

Вінничанка Еліна Ткачук прийшла на зустріч разом із 4-річною донькою Діаною. У полоні її чоловік Анатолій — уродженець Тульчинського району. У списках обміну військовополонених його імені і прізвища не було. За словами дружини, чоловік живий.

"Отримав важкі поранення на Антонівському мосту. Ледве з того світу вибрався. Був в окупації. Чекав там, намагався вийти і його взяли в полон. Від полонених, які звідти вийшли, дізналася, що він спочатку був у катівні в Херсоні. Через 10 днів відправили у 1 СІЗО Сімферополя. Знаю навіть камеру, в якій він сидить. А забрати його поки неможливо. Ні зв'язку, ні дзвінка, ні листа немає ніякого", — розповідає Еліна Ткачук.

Іра хоходра
Фото: Еліна Ткачук

Світлана — тітка полоненого нацгвардійця Ростислава. Йому 21. Він теж із Вінниччини. Разом з іншими захисниками Маріуполя 17 травня евакуювався з металургійного комбінату "Азовсталь" гуманітарним коридором. Далі потрапив в колонію самопроголошеної "ДНР".

хочу знати чи він живий. Ми не маємо ніякої інформації. Вчора підтвердила, що він перебуває в полоні. Приїхали сюди, щоб нам допомогли. Щоб він повернувся живим. Я дуже прошу владу допомогти наших патріотів врятувати", — каже Світлана.

Що відомо

  • 16 травня ГУР спільно з ЗСУ, Нацгвардією, Прикордонною службою розпочали операцію порятунку заблокованих на території "Азовсталі" захисників Маріуполя. До медзакладу в окупованому Новоазовську евакуювали 53 важкопоранених. Ще 211 осіб через гуманітарний коридор доставили в окуповану Оленівку.
  • Президент Зеленський заявляв, що захисників Маріуполя мають звільнити за процедурою обміну. 29 червня відбувся перший обмін полонених захисників, обміняли всього 144. Серед них 95 — захисники "Азовсталі".
  • 21 вересня Україна повернула з російського полону 215 українських військових. З них 108 — бійці "Азову". Також звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії — вони повертаються за посередництва Саудівської Аравії.

Читайте також

  • Військового парамедика з Вінниці Назарія Гринцевича звільнили з полону

Вибір редакції

На початок