Компенсація військовим за неотримане майно під час звільнення. Хто може скористатись та яка процедура

Компенсація військовим за неотримане майно під час звільнення. Хто може скористатись та яка процедура

Компенсація військовим за неотримане майно під час звільнення. Хто може скористатись та яка процедура
УНІАН

Військовослужбовці, які звільняються зі служби у Збройних силах України, мають право на компенсацію за неотримане речове майно. Про яке майно йде мова та який механізм повернення, розповіла працівниця відділу комунікацій Регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги у Кіровоградській та Миколаївській областях Олена Роміцина.

Для проходження служби військові мають отримати спорядження відповідно до норм забезпечення. Якщо вони звільняються в запас або відставку, за їх бажанням вони отримують це майно, або грошову компенсацію за нього, виходячи із закупівельної вартості такого майна.

Така компенсація виплачується в разі смерті (загибелі) військовослужбовця, звільнення з військової служби та переведення до інших військових формувань.

У разі звільнення або переведення військовому потрібно звернутись із заявою до військової частини, де він проходив службу. В подальшому на підставі наказу командира військової частини у якому зазначається розмір грошової компенсації, здійснюється виплата.

Якщо у військовій частині не виплачують компенсацію, військовослужбовець може звернутись до суду. З таким випадком працювала адвокатка системи Безоплатної правової допомоги Алла Шило – до неї звернувся учасник бойових дій Олександр.

Під час звільнення йому видали довідку про вартість спорядження, що належить до видачі, на майже 54 тисяч гривень. Цю компенсацію не сплатили й після повторно написаної заяви до військової частини про виплату компенсації. Це незаконно.

Адвокатка підготувала позовну заяву до Кіровоградського окружного адміністративного суду. Його рішенням позов було задоволено – судом визнали протиправними дії військової частини та зобов’язали виплатити Олександру 53 851 гривню.

У разі загибелі (смерті) військовослужбовця грошова компенсація виплачується рівними частками членам його сім’ї та утриманцям. Вони подають відповідну заяву за місцем його військової служби. Така компенсація виплачується у разі, коли заява надійшла протягом трьох років з дня загибелі (смерті) або з дня набрання законної сили рішенням суду про оголошення його померлим.

Що відомо

Питання виплат регулюється Постановою Кабміну від 2016 року.

Читайте також

  • Безоплатна правова допомога: у Кропивницькому допомогли встановити факт загибелі військового
  • З російського полону визволи військового "Азову" з Долинської Кіровоградської області
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок