Понад 300 учасників подали бізнес-проєкти на розгляд. Як на Сумщині працює програма "єРобота"

Понад 300 учасників подали бізнес-проєкти на розгляд. Як на Сумщині працює програма "єРобота"

Понад 300 учасників подали бізнес-проєкти на розгляд. Як на Сумщині працює програма "єРобота"
Суспільне Суми

В Україні впроваджують програму мікрогрантів "єРобота" для фінансування старту або розвитку справи. Понад 300 учасників на Сумщині подали на розгляд власні бізнес-проєкти. Про це розповіла заступниця начальника відділу по роботі з роботодавцями Сумського обласного центру зайнятості Ірина Почома. Як реалізовують програму на Сумщині, — у матеріалі Суспільного.

Сумчанин Сергій Бехало розповідає: надає послуги оренди нежитлових приміщень. Грант отримав одним із перших. 240 тисяч має спрямувати на створення робочих місць та обладнання. Вже запланував, куди вкладе кошти.

"Ціна на газ в минулому сезоні значно виросла. Відповідно, це вплинуло на ті платежі, які наші клієнти повинні сплачувати. Вирішили піти назустріч і трохи здешевити послугу теплопостачання. Ми ці кошти хочемо спрямувати на облаштування котельні твердопаливної. Вже замовили котел, відповідно, будемо будувати приміщення спеціальне під цю котельню і з’єднувати з системою теплопостачання, яка діє зараз. За умовами гранту нам потрібно працевлаштувати двох працівників. Протягом трьох років відповідно виплачувати всі необхідні платежі. Ми взяли енергетика і будемо брати завгоспа і механіка", — говорить Сергій.

Читайте також: Наскільки популярна "єРобота". В асоціації підприємців розповіли про грантову програму уряду

За словами заступниці начальника відділу по роботі з роботодавцями Сумського обласного центру зайнятості Ірини Почоми, визначили 42 переможці, які мають створити 96 робочих місць. Загальна сума грантів — 9 мільйонів 700 тисяч гривень.

"Розмір гранту залежить від створення робочих місць. Створивши одне робоче місце, ви отримаєте від 50 до 150 тисяч гривень. У разі створення двох робочих місць — 250 тисяч. Робочі місця створюються протягом 6 місяців на строк — не менше 24 місяців", — зазначає Ірина Почома.

Як підприємці-початківці, так і досвідчені бізнесмени можуть отримати кошти, говорить Ірина Почома. Обов’язкова умова – створення робочих місць. Витратити грантові гроші можна на різне.

"На закупівлю сировини, матеріалів, товарів. Це повинно бути не більше ніж 20% від розміру гранту. Послуги маркетингу та реклами – не більше ніж 10% розміру гранту, орендна плата за нежитлове приміщення — не більше ніж 25% розміру гранту, орендна плата за обладнання — не більше ніж 10% розміру гранту, лізинг обладнання. Крім автомобілів, мотоциклів та інших транспортних засобів особистого користування, а також кошти гранту можуть використовуватися на придбання обладнання необхідного у підприємницькій діяльності", — говорить вона.

Консультують грантоотримувачів державна служба зайнятості та Ощадбанк.

Понад 300 учасників подали на розгляд бізнес-проєкти. Як на Сумщині працює програма "є. Робота"
Вікторія Овсяннік. Суспільне Суми

"Наразі попитом у Сумській області користуються програми "Своя справа" на створення та розвиток власного бізнесу. Погоджено та відкрито рахунки 25 грантоотримувачам та "Новий рівень" — на створення та розвиток переробних підприємств", — розповідає заступниця начальника філії "Сумське обласне управління з мікро- малого та середнього бізнесу" Вікторія Овсяннік.

Подати заявку на отримання мікрогранту можна до 12 грудня 2022 року на порталі "Дія" в розділі "єРобота".

Що відомо

  • В Україні стартувала нова економічна стратегія уряду "єРобота" і на порталі "Дія" з 1 липня можна подати заявку на отримання гранту на власний бізнес чи на навчання.
  • Уряд запровадив три програми грантового фінансування бізнесу та аграрної сфери в Україні.Загалом на три програми проєкту "єРобота" держава виділить 16 млрд грн.
  • Кабмін запустив державну програму "Старт в IT" для українців, які бажають перейти в IT-сферу. Це програма стипендій у розмірі до 30 тис. грн на навчання та отримання навичок молодшого розробника, дата-аналітика чи графічного дизайнера. Кошти можна буде витратити лише на оплату школи чи курсів, які визначить Мінцифра.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Вибір редакції

На початок