Черги на Порубному — одні з найбільших в Україні — заступник міністра інфраструктури Найєм

Черги на Порубному — одні з найбільших в Україні — заступник міністра інфраструктури Найєм

Черги на Порубному — одні з найбільших в Україні — заступник міністра інфраструктури Найєм
Суспільне Чернівці

Черги на пунктах пропуску "Порубне" Чернівецької області та "Ягодин" Львівської області найбільші в Україні. Це пов'язано з тим, що через повномасштабне вторгнення не працюють порти. Вантажівки їдуть до найближчих портів закордоном.

Про це у коментарі Суспільному сказав заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

"Найбільші черги два тижні тому були на пунктах пропуску "Ягодин" та "Порубне". Перше КПП — це 40% всього експорту, "Порубне" — трохи менше. Зараз на "Ягодині вантажівок менше, на "Порубному" — ні, бо це напрямок румунського порту, — розповів Найєм.

Щоб вирішити проблему з чергами планують відкрити нові пункти пропуску на українсько-румунському кордоні.

21 вересня під час візиту в Чернівецьку область Мустафа Найєм анонсував відкриття КПП "Красноїльськ" у жовтні та пункту "Дяківці" пізніше.

Раніше Суспільне у відео показувало чергу з вантажівок перед пунктом пропуску Порубне, яка сягає 30 кілометрів:

Читайте також

Румунська сторона готова до відкриття нових пунктів пропуску на Буковині — посол

Що відомо

  • Від початку повномасштабної війни черги з вантажівок до кордону з Румунією почали збільшуватись. Це пов’язано з зупинкою експорту через морські порти та неготовністю автомобільних пунктів пропускати таку кількість машин.
  • Пункти пропуску "Дяківці" та "Красноїльськ" розташовані на кордоні з Румунією. У 2015 році їх розпочали будувати в межах грантового проєкту з транскордонного співробітництва.
  • Станом на травень 2022 року пункт пропуску "Дяківці" був готовий на понад 70%, а "Красноїльськ" — на понад 80%. Для повного завершення робіт не вистачало 113 мільйонів гривень, повідомляли Суспільному у Державній митній службі. Через повномасштабне вторгнення роботи на КПП призупиняли.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок