"Забрали навіть їжу". Поліцейський Чкаловської громади розказав, як його викрадали окупанти

"Забрали навіть їжу". Поліцейський Чкаловської громади розказав, як його викрадали окупанти

"Забрали навіть їжу". Поліцейський Чкаловської громади розказав, як його викрадали окупанти
Олександр Настенко. Фото: Поліція Харківщини

Під час окупації селища Чкаловське на Харківщині російські військові викрадали поліцейського офіцера громади Олександра Настенка.

Правоохоронця пограбували, били та вмовляли співпрацювати з російськими військовими, повідомляє пресслужба Поліцейських офіцерів громад у Харківській області.

"На куртках візитерів був напис "СОБР". Вони зірвали у мене з шиї золотий ланцюг, забрали усі гроші, знайшли форму, зброю, навіть всю їжу забрали з кухні. Далі я втратив свідомість. Мені стисло шию. Отямився вже у невідомому приміщенні без вікон", — розказав Настенко.

За його словами, окупанти пропонували посаду у лавах "народної міліції" Бєлгорода.

"На відмову відреагували побоями та погрозами щодо нього та його нареченої", — сказано у повідомленні.

Чкаловське росіяни захопили 9 березня, тоді ж почали мінувати дороги та викрадати людей.

"З 31 березня вже ніхто не мав можливості виїхати. Той хто ризикнув — загинув. Мені доводилось збирати їх тіла у підірваних авто на Куп'янській трасі", — розказав Настенко.

Олександр Нестенко після полону зміг виїхати: став пасажиром гуманітарного автобуса, його не видали пасажири, на блокпостах поліцейського окупанти не впізнали. Внутрішню перевірку на співпрацю з окупантами офіцер Чкаловської громади пройшов.

"З'ясувалось, що поліцейський не просто не відсиджувався, а брав активну участь у русі народного спротиву. Організував декілька підривів орків, корегував та надавав координати ворога нашим військовим, допомагав населенню із провізією", — сказано у повідомленні.

Нині Олександр Нестенко повернувся до роботи у селищі.

Читайте також

У селі на Харківщині ексгумували тіло місцевого жителя, якого вбили російські військові — прокуратура

На початок