Медзаклади Харкова готові до опалювального сезону на 91% — заступниця мера

Медзаклади Харкова готові до опалювального сезону на 91% — заступниця мера

Медзаклади Харкова готові до опалювального сезону на 91% — заступниця мера
Харківська обласна лікарня не зупиняла роботу. Фото: Суспільне Харків

Через пошкодження внаслідок обстрілів російських військових у Харкові на зиму можуть законсервувати сім медичних закладів.

Усього в Харкові 69 медзакладів, у них розбиті 362 вікна, розповіла заступниця Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан в ефірі "Українського радіо Харків".

Соціальні установи готові на 100% до опалювального сезону

"Опалення у медзакладах Харкова готове на 91%, соціальні установи готові на 100%. А у медичних закладах є такі пошкодження, що в нас є сумніви, чи зможуть вони працювати взимку. У нас є сім таких закладів, над якими ми зараз працюємо і хочемо зрозуміти, чи вони підуть в зиму, чи ми їх законсервуємо", — сказала Горбунова-Рубан.

Для котелень закупили 20 тонн вугілля, каже Горбунова-Рубан. Ліків та препаратів — вистачає.

"Є практично все. Ми отримали досить значну гуманітарну допомогу, і ще вона до нас йде. Наша аптечна мережа теж працює активно і вони намагаються завозити ті медикаменти, в яких є потреба", — каже заступниця мера.

У полі зору терцентрів майже 30 000 одиноких людей

40% соціальних працівників з Харкова після початку повномасштабного вторгнення виїхали, розповіла заступниця мера.

"Ми перейшли на територіальний принцип — щоб працювати в тих центрах, куди можна добратися пішки. Ми почали розносити гуманітарну допомогу і виявляти тих людей, які ніколи не були одинокими, але стали такими тому, що лишились без сім’ї. У полі зору терцентрів майже 30 000 одиноких людей", — говорить Горбунова-Рубан.

Читайте також: "Привозять інфекцію з інших регіонів": на Харківщині побільшало хворих на коронавірус

"Медична система справлялася весь час, у нас не було жодного збою. Навіть коли світло погасло, я дуже переживала, як це буде — реанімація, операційні. Але ввімкнули генератори, вистояли, усіх вилікували, прооперували", — сказала Горбунова-Рубан.

Ми взаємозамінні фахівці

За словами заступниці мера, до Харкова повернулася частина соцпрацівників.

"Незважаючи на те, що комплектація кадрів, які повернулися і працюють, не більше 60-65% в соціальних управліннях і територіальних центрах, ми виконуємо всі функціональні обов’язки, ми взаємозамінні фахівці", — каже заступниця мера.

Дивіться також: спецпроєкт Суспільного "Лікарі на війні"

"Ми співпрацюємо з великою кількістю волонтерів: ми знаємо, які волонтери на чому спеціалізуються, яку допомогу можуть надати, і коли в мене з’являється конкретна людина з конкретним зверненням — чи інвалідний візок, чи ходунки, чи біотуалет, чи якісь ліки, яких не змогли знайти у Харкові, одяг, взуття — я знаю, до яких волонтерів звернутися, і вони завжди допомагають", — каже Горбунова-Рубан.

У разі потреби, говорить заступниця мера, люди можуть звертатися за телефоном гарячої лінії 1562.

Читайте також

"Роблять неможливе": як працюють медики на окупованих територіях Харківщини

Які проблеми можуть виникнути на Харківщині під час опалювального сезону в умовах війни: думка експерта

Вибір редакції

На початок