З російського полону визволили військового "Азову" з Долинської Кіровоградської області

З російського полону визволили військового "Азову" з Долинської Кіровоградської області

Доповнено
З російського полону визволили військового "Азову" з Долинської Кіровоградської області

У рамках обміну полоненими 21 вересня з Росії повернувся військовий "Азову" з міста Долинська Кіровоградської області Олександр Музинський. Він воює на фронтах російсько-української війни з 2014 року, розповів Суспільному член Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олександр Ромащенко.

Загалом з російського полону звільнили 215 українських військових. З них 108 — бійці "Азову". Також звільнили 10 іноземців, які воювали на боці ЗСУ, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії

Олександр Ромащенко дружить з Олександром Музинським 30 років. У 2008 роців він став членом об'єднання "Свобода": "Коли почалась війна у 2014 році, він пішов у військкомат, але його не взяли в армію через проблеми з зором".

Тоді в Долинському районі готували групи на випадок окупації, Олександра Музинського призначили керівником такої, в той час він пройшов у Кропивницькому навчання з військової підготовки.

"Добре, що окупації тоді не відбулося, – розповідає Ромащенко, – він влітку поїхав до Києва, пройшов співбесіду в "Азов", і з того часу там воював. Наскільки я знаю, він був артилеристом".

Повний список звільнених з полону українців — тут.

Олександр Музинський не припиняв військової служби з 2014 року та разом з бійцями "Азову" потрапив у російський полон у 2022 році.

Олександр Музинський провів у полоні 126 днів, з 17 травня. Розповів, як дізнався про обмін. "Це стало несподіванкою. Ну, всі ми чекали цього, просто коли це буде, ми не знали. Одразу сльози радості. Щасливий. І не тільки я, всі були раді і щасливі".

Як дізнався про повернення батька, розповів його син Олександр Музинський. "Подзвонила дружина його і сказала, що батько їде додому. Радості багато було. Ми чекали до останнього і надіялись, що все буде добре".

Інформації про інших військових з Кіровоградщини, визволених з полону, поки, немає.

Читайте також

  • "Чекаю і вірю, що живий". Наречена військового полку "Азов" з Кіровоградщини, який перебуває у полоні
  • "Ми нитка, яка пов'язує хлопців із домом". Кропивничанин вісім років возить вантажі на передову
  • У Кропивницькому влаштували акцію на підтримку військовополонених захисників Маріуполя
  • У Знам’янці на Кіровоградщині відбулась акція на підтримку полонених українських військових
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок