"Перемога над командою рівня України надає впевненості". Тренер Шотландії Кларк - про розгром українців у Лізі Націй

AP

Підопічні Кларка обійшли Україну в турнірній таблиці групи "В1".

Збірна Шотландії здобула свою третю перемогу в чотирьох матчах поточного розіграшу Ліги Націй в дивізіоні "В". З рахунком 3:0 на власному полі стадіону "Гемпден Парк" у Глазго команда Стіва Кларка здолала Україну.

Домашній успіх дозволив шотландцям очолити турнірну таблицю квартету "B1". За підсумками чотирьох турів вони випереджають Україну на другій сходинці на одне очко.

Усі три м'ячі господарів у ворота Анатолія Трубіна були забиті після перерви. На 70-й хвилині рахунок відкрив півзахисник Джон Макґінн, після чого двічі після розіграшів кутових відзначився "джокер" Шотландії Ліндон Дайкс.

До кінця поточного розіграшу Ліги Націй на команду Кларка очікує ще одна, виїзна зустріч з Україною. Також у п'ятому турі турніру Шотландії належить провести матч з Ірландією вже найближчого вікенду.

У своєму коментарі після матчу Стів Кларк відзначив рівень збірної України, розповів про стан команди на тлі важкої травми захисника Нейтана Паттерсона та поділився ключами до розгромної перемоги над українцями після перерви.

Що сказав Стів Кларк

• Про перемогу над Україною

"Радий за гравців. Звичайно, влітку вони страждали більше за інших. Ми зробили великий об'єм робити за той короткий проміжок часу, що мали. Більшість з цього - дуже нудно: пропрацьовували речі на полі, ми надали їм багато інформації. Очевидно, вони взяли це до уваги. Те, як вони грали, як вони втілили [план], було чудово. Довелося довго чекати на гол. Але коли його було забито, це трохи допомогло. Команда розслабилася, і ми спромоглися забити ще кілька разів до кінця матчу. Рахунок виглядає добре. Але нам доведеться провести ще багато роботи в груповому раунді.

Ми перебували в дуже хорошому моменті. Влітку сталося те, що сталося. Іноді футбол йде не за твоїм сценарієм. Доводиться реагувати. Тому добре, що ми відповіли таким чином, але попереду - важка гра в суботу [проти Ірландії].

У першому таймі йшла доволі відкрита гра. Багато напівмоментів. У другому таймі ми стали створювати більше [моментів]. Коли перемагаєш команду рівня України і робиш це доволі комфортно, це надає тобі певну впевненість. Але ми знаємо, що Ірландія - хороша команда. У них був цілий тиждень для підготовки. Ми досі змушені надолужувати [календар матчів] через обставини в Україні, що нас не бентежить. Ми з цим розберемося й будемо готові до суботи".
  • Про перелам зустрічі в другому таймі
"Говорили [у перерві] про те, що маємо хороший контроль над грою. Ми мали перевагу на старті другого тайму, відновили контроль над поєдинком. І сподівалися, що гол так чи інакше прийде. Так і сталося. Джон [Макґінн] добре зіграв на краю штрафного майданчика, добре відтіснив захисника. Завжди приємно, коли як тренер робиш заміни й вони долучаються до двох наступних голів. Це добре.

Коли дістаєшся цієї частини матчу, ти все одно шукаєш гравців зі свіжими ногами. Че [Адамс] був фантастичним. Мабуть, він розчарований тим, що згаяв декілька моментів. Але не забувайте ту роботу, що він вклав у цю гру. Коли Ліндон [Дайкс] йде вперед, ті захисники прив'язані [до Адамса], він працював з ними протягом всього матчу. І Ліндон отримав свою винагороду сьогодні. Можливо, в майбутньому це буде Че".

• Про кадрові втрати перед двома заключними матчами

"Фол на Адамсі? Це була жорстка боротьба. Я кажу це відверто, не переглядав моменту. Але Че - сильний хлопець. На щастя, з ним усе гаразд.

Ушкодження Паттерсона? Звичайно, це не виглядає надто добре, коли гравця покидає поле на ношах. Він відчув щось із ногою. Ми побачимо, що скажуть медики. Сподіваюся, це не надто серйозно й він не пропустить забагато часу.

Довикликати гравців на матч з Ірландією? Ми обговоримо це. Мені видається, що доведеться довикликати гравця на заміну Девіду [Тьорнбуллу], він отримав забій на вихідних. Він не встигне відновитися вчасно - йому краще повернутися до клубу й готуватися до їхнього наступного матчу. Два гравці залишилися поза складом, мені доведеться викликати принаймні одного-двох футболістів".

• За підсумками шести турів найсильніша команда групи "B1" отримає квиток до найвищого дивізіону Ліги Націй. Команди на другій-третій сходинках наступного сезону знову гратимуть в Лізі "В", а остання команда вилетить до нижчого дивізіону.
  • Україна та Шотландія проводили другий очний матч від початку червня. Минулого літа команди зустрічалися у плей-оф кваліфікації чемпіоната світу-2022. Тоді на полі "Гемпден Парку" перемогу з рахунком 3:1 відсвяткували українці.
  • Перша зустріч шотландців з Ірландією в поточному розіграші Ліги Націй закінчилася для них розгромною поразкою з рахунком 0:3. Цього тижня команди гратимуть вже на полі "Гемпден Парку" в Глазго.
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБоксКомандні види спортуГімнастикаПаралімпійський спортТенісДзюдоЛегка атлетикаФутзалЗбірна України з футболуУкраїнці за кордономБаскетболВолейболФехтуванняФормула-1БіатлонВодні види спортуХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022