У Сумах не розпочали дезінфекцію, на яку виділили з бюджету 1,3 млн грн

У Сумах не розпочали дезінфекцію, на яку виділили з бюджету 1,3 млн грн

У Сумах не розпочали дезінфекцію, на яку виділили з бюджету 1,3 млн грн

Дезінфекцію сумських багатоповерхівок мали розпочати 19 квітня. Департамент інфраструктури має заплатити за такі роботи 1 млн 300 тис. грн. Інформація про договір із фірмою розміщена на сайті держзакупівель «ProZorro».

Право виконувати роботи отримала приватна фірма, зареєстрована за місяць до участі у конкурсі. Її директор – мешканець Києва, але назва майже ідентична назві сумського підприємства, що надає послуги з обслуговування будинків.

За додатком-графіком до договору, у списку на дезінфекцію - понад 400 будинків Сум. Один з них - на вулиці Івана Сірка, 15. Роботи тут мали виконувати сьогодні, 21 квітня.

Будинки, які сьогодні мали дезінфікувати, обслуговує ТОВ «Сумитехнобудсервіс», директор якого, Сергій Хрупа, розповів: "Наскільки я знаю, вони не проводять, там щось призупинили дію договору цього. Вам краще скаже департамент інфраструктури".

Договір між департаментом інфраструктури міста Суми та товариством «Керуюча компанія «Коменерго Суми» уклали 17 квітня.

"Воно буде проводити, але за заявкою департаменту інфраструктури. Заявку ми цю будемо отримувати від штабу. Планувалося робити дезінфекцію не просто всіх підряд будинків, а саме ті будинки, де будуть вже виявлені особи, які захворіли на COVID-19, і ті будинки, де є контактні особи. Графік той додавався для розрахунку, приблизний графік, щоб не було розтрат бюджетних грошей на право і наліво. Для того, щоб у нас була можливість, якщо, не дай Боже, буде якийсь спалах або поширення, щоб ми могли швидко реагувати", - повідомив директор департаменту інфраструктури Сумської міськради Олександр Журба.

Товариство «Коменерго Суми», що мало б проводити роботи, зареєстроване у Сумах. Жодної вивіски про присутність такої компанії за адресою реєстрації немає. Є лише табличка приватного підприємства «Наш дім». Прізвище його власниці збігається з прізвищем ексдиректора ТОВ «КК «Коменерго-Суми» - фірми з такою самою назвою, що і та, яка виграла тендер на дезінфекцію, але з дефісом.

У Сумах не розпочали дезінфекцію, на яку виділили з бюджету 1,3 млн грнСуспільне Суми

І перше, і друге підприємство "Коменерго" пов’язане з депутатом Сумської міської ради Євгеном Косяненком через третє підприємство - ТОВ «Сумиекострой»: у період із 2017 до 2020 рік власниками і директорами цього підприємства були (у хронології) Євген Косяненко, Ігор Грицюк, Олег Мусієнко. Останній керував ним до 20 лютого 2020 року. Зараз, за інформацією системи opendatabot, власницею і керівником є Інна Куликовська.

Євген Косяненко, ексдиректор ТОВ «КК «Коменерго-Суми», не став говорити на цю тему телефоном із журналістом. Євген Косяненко також є депутатом міської ради з фракції «За Україну!» та членом комісії з питань житлово-комунального господарства.

Наразі ми не маємо коментаря директора підприємства, що отримало право дезінфікувати 404 сумські багатоповерхівки – ТОВ «КК «Коменерго-Суми» Олега Мусієнка. За номером телефону, який вказаний як контактний у Договорі, укладеному з Департаментом інфраструктури міста Суми, повідомили, що це зовсім інша фірма й інша людина. А за номером, що записаний у державному реєстрі як контактний для цього підприємства, жінка, яка назвалась бухгалтером, відповіла, що нічого не знає.

Автор - Ігор Стрельцов

Що відомо:

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди