Пів року донька військовослужбовиці ЗСУ Наталії Магдебури, яка загинула захищаючи Україну, не може отримати грошову допомогу, повідомляє кореспондентка Суспільного.
Наталія Магдебура з позивним “Натаха” у 2016 році доєдналася до лав Збройних сил України, стала гранатометницею, виконувала бойові завдання на Луганщині та Донеччині. Весь цей час Наталія була єдиною годувальницею для своєї доньки та онука, якому зараз п’ять років.

Загинула Наталя Магдебура на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, третього березня на Донеччині. Про смерть матері, каже донька Наталії, дізналася від її побратимів по службі.
“Сказали, що біля неї розірвалося, їх накрили “Градами” і в неї попали осколки та вона загинула дуже швидко”, – розповіла Ольга Магдебура.
З того часу, каже Ольга, вона намагається отримати грошову допомогу від держави та довести, що вони були однією сім’єю.
“Мама весь час мене попереджала: Доню не хвилюйся я тебе всюди у документах записала, у мене був твій паспорт, код. На крайній випадок, якщо зі мною щось станеться, держава буде зобов’язана якусь суму тобі надати”.

Свої права Ольга Магдебура готується захищати у суді. Наразі збирає усі необхідні документи, але є проблема з особистою справою бійчині, каже адвокат. Будівля, де зберігалися документи розбита окупантами.
“Держава поміняла законодавство і тепер за новим розділом який внесена і введено в дію від 25.08 згідно зі статтею 616/1 вона не є утриманцем. Цю статтю було суттєво змінено. І коли в іншій редакції, яка існувала до цього, в перелік входили члени родини та утриманці без будь-якого уточнення, тепер є утриманцем лише той хто має право на пенсію”, – повідомив адвокат Ольги Магдебури Валентин Марченко.
За словами юристки Юлії Токаєвої, яка займається справами військовослужбовців, Ольга має право на виплати, які можливо отримати через суд.
“Все теж саме було з 2014 року коли військкомати, Міністерство оборони відмовлялися по спрощеній процедурі визнавати осіб, які загинули. І таким же чином ми зверталися до суду, отримували рішення, змушували сплачувати. Тут треба буде казати, що то норма не конституційна і суттєво порушує права військовослужбовців та членів їхніх родин”.
Юлія Токаєва додала, що наразі розробляють законопроєкт, у якому буде прописаний спрощений алгоритм щодо виплат грошової допомоги сім’ям загиблих військовослужбовців.
Детальніше дивіться у сюжеті:
Читайте також:
“Я знав що робити, просто зробив це ще раз”. Переселенець з Краматорська відновив бізнес у Дніпрі
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram